Zapytaj o szczegóły

Zastrzeżenie znaku towarowego

Zadzwoń:
883 222 282
powrót

Po co badać znak przed rejestracją?

Opinie i porady

Dowiedz się dlaczego badanie znaku towarowego jest ważne i pomoże Ci uniknąć niepotrzebnego ryzyka.

Wymyśliłeś chwytliwą nazwę dla swojej firmy oraz stworzyłeś idealne logo. Chcesz zastrzec znak towarowy. Jednak zanim złożysz wniosek do Urzędu patentowego powinieneś sprawdzić, czy wymyślony przez Ciebie znak ma w ogóle szansę na zarejestrowanie. Dlatego właśnie warto jest wykonać badanie zdolności rejestrowej tego znaku.

Badanie to polega na szczegółowej analizie znaków już zgłoszonych w systemie krajowym i międzynarodowym, które posiadają ochronę na terenie Polski i potencjalnie mogą być przeszkodą dla zarejestrowania naszego znaku (np. przez podobieństwo).

Po co badać znak przed rejestracją

Korzyści z wykonania badania zdolności rejestrowej jest wiele:

Jak widzisz warto jest wykonać badanie znaku przed rejestracją, ponieważ dzięki niemu można zaoszczędzić sporo czasu, energii i pieniędzy związanych z procesem rejestracji znaku towarowego, który i tak mógłby nie uzyskać ochrony.

Zobacz również:

Naruszenia znaku towarowego i sposoby ochrony przed nimi Jak chronić domenę internetową? Co daje ochrona znaku towarowego? Klasyfikacja nicejska - klasyfikacja towarów i usług Badanie zdolności ochronnej znaku Zastrzeżenie nazwy i logo firmy Zastrzeżenie nazwy i logo produktu Dostosowanie znaku do rejestracji Monitoring znaku towarowego

 

Chętnie odpowiem
na wszelkie pytania

Zadzwoń:
✆ 883 222 282
Marcin Setlak
Prawnik

Wpisz w pole obok wynik działania: 1 dodać 4

powrót do góry
jak zastrzec nazwę firmy
f