fb
Zapytaj o szczegóły

Zastrzeżenie znaku towarowego

Zadzwoń:
883 222 282

Zastrzeżenie znaku towarowego - Warszawa

Zastrzegliśmy ponad 2300 znaków towarowych.
Nie czekaj i Ty również ochroń swój znak już dziś!

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY TERAZ

Każdą sprawę starannie analizujemy i przygotowujemy strategię zgłoszenia. Dzięki temu na 1360* zastrzeganych znaków, do zaledwie 40 spraw wniesiono sprzeciw.
To aż 97% skuteczność w prowadzonych sprawach!
Jednocześnie to zaledwie 3% postępowań spornych, podczas gdy średnia unijna wynosi 20%!

* Stan na dzień 31 października 2022

ikona godziny

Tyle czasu potrzebujemy aby zweryfikować czy Twoja marka ma zdolność odróżniającą i można ją zastrzec w urzędzie patentowym.

ikona dni

Średnio tyle czasu potrzebujemy na opracowanie klasyfikacji znaku i przygotowanie wniosku do właściwego urzędu.

ikona miesiące

Tyle czasu trwa średnio procedura urzędowa, a my przez ten okres opiekujemy się sprawą na każdym etapie rejestracji w urzędzie.

Dowiedz się jak szybko możemy ci pomóc

Ile trwa zastrzeżenie nazwy i logo w Warszawie
 
Konsultacja
z prawnikiem

do24 godzin
Doradzamy w zakresie
zastrzeżenia znaku,
prowadzimy konsultacje telefoniczne
oraz e-mailowe.
 
Badanie
znaku + raport

od2 do4 dni
Weryfikujemy znak w bazach znaków towarowych: krajowej (UPRP), unijnej (EUIPO) i międzynarodowej (WIPO).
 
Badanie
+ zgłoszenie znaku
(POLSKA)
od6 do7 miesięcy
Opracowujemy wykaz towarów wg klasyfikacji nicejskiej, sporządzamy wniosek do UPRP, prowadzimy bieżący nadzór nad sprawą.
 
Badanie
+ zgłoszenie znaku
(UNIA EUROPEJSKA)
od5 do6 miesięcy
Opracowujemy wykaz towarów wg klasyfikacji nicejskiej, sporządzamy wniosek do EUIPO, prowadzimy bieżący nadzór nad sprawą.

Do cen świadczonych za nasze usługi należy doliczyć podatek VAT. Wysokość opłat urzędowych jest uzalezniona od zakresu wnioskowanej ochrony. Minimalne opłaty wynoszą 450 PLN za zgłoszenie w Polsce oraz 850 EUR za zgłoszenie w UE.

ZAREJESTRUJ ZNAK TOWAROWY TERAZ

Dołącz do naszych zadowolonych klientów

Poznaj opinie niektórych z naszych klientów
Our partners img
Od pierwszego kontaktu, aż do chwili otrzymania decyzji o ochronie znaku "3kiwi" wszystko przebiegło bez problemów, elastycznie, zrozumiale, profesjonalnie, a przy tym sympatycznie. Polecam.
Bartosz Skotny
3kiwi
Źródło: Facebook Brandelaw
Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z firmą Brandelaw. Profesjonalne podejście do klienta, świetny kontakt, ludzie znający się na swojej pracy. Czego więcej chcieć? Gorąco polecam.
Waldemar Mateja
Gradem
Źródło: Facebook Brandelaw
Szybko profesjonalnie, odpowiadają na wszystkie pytania. Nie zrażają się częstymi pytaniami. Polecam. Współpraca rewelacyjna a to dziś rzadkość.
Michał Wysocki
IDBS
Źródło: Facebook Brandelaw
Znajomość tematu, profesjonalne podejście do klienta, dobry kontakt. Rejestracja znaku przebiegła bez żadnego problemu. Żałuję, że nie wszystkie firmy tak działają. Dziękuję za pomoc i gorąco polecam!
Marta Badowiec
SNS foods
Źródło: Facebook Brandelaw
Polecam w 100% Fachowe podejście do sprawy od samego początku. Bardzo dobry kontakt z klientem. Pełen profesjonalizm. Pozdrawiam i dziękuję za współpracę.
Daniel Dragan
Techmatics
Źródło: Facebook Brandelaw
Bardzo rzetelna i profesjonalna pomoc w procesie zastrzegania znaków - doradztwo, wiedza, cierpliwość, kontakt z klientem - wszystko na najwyższym poziomie. Dzięki za pomoc!
Irmina Wachna-Sosin
Trzech Kumpli Browar Lotny
Źródło: Facebook Brandelaw
Poprzez zastrzeganie nazwy i logo firmy otrzymujesz prawo do wyłącznego używania marki w swojej branży! Jest to prawna ochrona Twojej marki przyznana na 10 lat!

Często zadawane pytania 

 

 

 

Jaki znak towarowy najlepiej wybrać?

Prowadząc firmę najlepiej zarejestrować znak słowny i słowno-graficzny, ponieważ oba te znaki się uzupełniają. Jednak nie każdy znak da się zarejestrować jako znak słowny. Powodem może być już używanie tego znaku lub np. opisywać lub rodzajowość nazwy. Wyjściem z takiej sytuacji jest zarejestrowanie znaku graficznego lub słowno-graficznego, który będzie chronić wygląd Twojej marki. Należy zaznaczyć, że słowo w znaku słowno-graficznym też jest chronione pod warunkiem występowania razem z grafiką. 

 

Co daje rejestracja znaku towarowego?

Rejestrując znak towarowy nabywasz prawo do jego własności. Dzięki temu możesz go używać w sposób zarobkowy lub zawodowy. Otrzymujesz świadectwo ochronne i możliwość stosowania symbolu R w kółeczku, który podkreśla, że Twój znak zarezerwowany jest tylko dla Ciebie. Zastrzeżona marka ułatwi Ci obrót znakiem jak również możliwość sprzedaży i licencjonowania produktu. Posiadając prawo ochronne znacznie szybciej i skuteczniej zablokujesz nieuczciwe działanie konkurencji. Jeżeli nawet dojdzie do naruszeń szybko wyegzekwujesz swoje prawa co do posiadanego znaku. Zapytaj o zastrzeżenie znaku towarowego

Bezpłatne konsultacje w zakresie możliwości zastrzeżenia znaku towarowego dla firm i osób fizycznych z Warszawy.
Znaki towarowe - kancelaria
Marcin Setlak
Prawnik
Telefon883 222 282
Plane[email protected]
Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez BRANDELAW Marcin Setlak, NIP: 7381890884, w celu obsługi przesłanego zapytania i udzielenia odpowiedzi na nie.
Przeczytaj jak przetwarzamy
Twoje dane.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Marcin Setlak prowadzący działalnośćgospodarczą pod firmą BRANDELAW Marcin Setlak z siedzibą al. Warszawska 102, 20-824 Lublin, NIP 7381890884, REGON 362446190 (dalej jako: ADO), z którym możliwy jestkontakt pod adresem e-mail: [email protected].

Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanieskierowane za pośrednictwem formularza kontaktowego. Podanie adresu e-mail jestniezbędne dla udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie. ADO będzie przetwarzał Państwaadres e-mail w oparciu o realizację prawnie uzasadnionego interesu ADO jakoadministratora danych, w postaci udzielenia odpowiedzi na złożone zapytanie, a zatem napodstawie art. 6 ust. 1 lit. f) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku zprzetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danychoraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalejRODO). Podanie imienia, nazwiska i numeru telefonu jest dobrowolne, a podając te danew formularzu wyrażają Państwo zgodę na ich wykorzystywanie.

ADO będzie przetwarzał Państwa dane przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi, apo tym czasie w zakresie i przez okres niezbędny dla ustalenia, dochodzenia izabezpieczenia ewentualnych roszczeń, mogących mieć związek z komunikacją zużytkownikiem lub odpowiedzią na zapytanie skierowane za pośrednictwem formularzakontaktowego (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO).

Podanie danych jest dobrowolne, jednak brak adresu e-mail uniemożliwia uzyskanieodpowiedzi na pytanie skierowane za pośrednictwem formularza kontaktowego. ADOinformuje, że w oparciu o dane osobowe nie będą podejmowane decyzje w sposóbzautomatyzowany, nie będą one przedmiotem sprzedaży ani udostępniania podmiotomzewnętrznym, za wyjątkiem podmiotów i okoliczności ich ujawnienia przewidzianychprzepisami prawa oraz podmiotów świadczących usługi na rzecz ADO, np. hostingowe lubIT. Państwa dane osobowe nie będą również przekazywane do państw trzecich luborganizacji międzynarodowych.

ADO informuje, że przysługuje Państwu prawo dostępu do danych, ich sprostowania,usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobecprzetwarzania danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego, a także prawo doprzenoszenia danych. Aby skorzystać z przysługujących Państwu praw, prosimy o kontaktna adres e-mail wskazany powyżej. W treści wiadomości prosimy o wskazanie treściżądania (np. chęć dostępu do danych).

Dowiedz się więcej na polityka prywatności.

 

Prowadzenie firmy w Warszawie wymaga kreatywności i wytrwałości. Czerpiąc inspirację z tego miasta, wykorzystując jego potencjał gospodarczy, zapewne znajdziesz najlepsze rozwiązania dla swojego biznesu. Obecnie nazwa i logo firmy to najważniejsze elementy, które reprezentują markę w kontaktach biznesowych. Dlatego ważne jest aby je chronić przed kopiowaniem. Poświęć trochę czasu na zarejestrowanie swojego znaku towarowego, co zmaksymalizuj ochronę Twojej marki. Województwo mazowieckie kładzie duży nacisk na kształtowanie gospodarki, która zachęci przedsiębiorców do podejmowania nieszablonowych decyzji biznesowych. Rejestracja znaku towarowego pomoże wzmocnić i zwiększyć widoczność Twojej firmy. To także świetny sposób, aby być o krok przed konkurencją. Ponadto koszty takiej ochrony są stosunkowo niski w porównaniu z korzyściami, które przynosi zastrzeżony znak towarowy. 

 

Niezależnie od tego, czy chcesz założyć firmę, czy już ją posiadasz, rejestracja nazwy firmy i logo jest niezbędna, aby chronić i rozwijać markę. Jednocześnie należy mieć świadomość, że wielu klientów nie jest w pełni świadomych różnicy między plagiatem a oryginałem. Dlatego rejestracja znaku towarowego w Urzędzie Patentowym RP jest niezbędnym krokiem do ochrony firmy przed naśladowcami. Nie tylko da Ci to poczucie bezpieczeństwa, ale także zapewni możliwość podjęcia działań, jeśli kiedykolwiek ktoś spróbuje podrobić Twoją markę. Rejestracja znaku towarowego uzbroi Cię w niezbędne narzędzia do ochrony Twoich praw i uzyskania odszkodowania w przypadku jakichkolwiek naruszeń. Zapewnia również możliwość usuwania reklam, które wykorzystują Twoją zastrzeżoną nazwę. Ponadto popularne portale internetowe oferują programy zaprojektowane specjalnie dla właścicieli zastrzeżonych znaków towarowych. Zabezpiecz swoją domenę internetową znakiem słownym. Skorzystaj z porad osób, które znają temat i pomogą Ci przejść przez cały proces rejestracyjny.

 

Rejestracja znaku towarowego jest najpopularniejszą formą ochrony własności intelektualnej. Jeśli mieszkasz w województwie mazowieckim, Urząd Patentowy RP jest właściwą instytucją, która dokonuje rejestracji znaku towarowego. Polski system prawny oferuje bezpieczny i szybki sposób ochrony Twojej marki - średni czas trwania postępowania to 6-8 miesięcy od złożenia wniosku. Co więcej, Warszawa jest doskonałą lokalizacją do prowadzenia międzynarodowego biznesu, a jeśli tak, to warto rozważyć rejestrację znaku na terenie samej UE. Zarejestrowanie nazwy w UE to przepustka do ochrony we wszystkich 27 krajach Wspólnoty. Proces rejestracji trwa krótko – średnio około 6 miesięcy – a możesz nawet skrócić ten czas, wybierając tryb fast track. Ochrona znaku towarowego obejmuje okres 10 lat i może być przedłużana w nieskończoność, o ile spełnione są wszystkie warunki. 

 

Posiadanie znaku towarowego jest ważnym elementem biznesu. Najczęściej zastrzegane są oznaczenia słowne i słowno-graficzne. Rejestrując znak towarowy w UE lub w Polsce zyskujesz wyłączne prawo do używania go w swojej branży. Rejestracja pozwala na używanie symbolu (®) na Twoich produktach, co daje poczucie, że klient kupuje produkt prestiżowy i oryginalny. Dzięki zarejestrowanej marce kampanie reklamowe są bardziej skuteczne i atrakcyjne dla odbiorców. Zarabianie na znaku towarowym to świetny sposób zwiększenie aktywów firmy. Zastrzeżony znak towaorwy możesz sprzedać, licencjonować lub zastawić. Często klienci pytają: Ile kosztuje rejestracja znaku towarowego? Odpowiedź nie jest łatwa. Każdy przypadek jest inny i wymaga starannej oceny. Wysokość opłat urzędowych zależy od ilości klas, w których zarejestrowany jest Twój znak towarowy. Koszt rejestracji znaku towarowego jest stosunkowo niski i może przynieść wiele korzyści. Potrzebujesz pomocy w rejestracji nazwy firmy w Warszawie? Uzupełniając nasz formularz i wysyłając go do Naszego zespołu uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. 

 


powrót do góry
jak zastrzec nazwę firmy
f
facebook