fb
Zapytaj o szczegóły

Zastrzeżenie znaku towarowego

Zadzwoń:
883 222 282

Zastrzeżenie znaku towarowego - Białystok

Zastrzegliśmy ponad 2300 znaków towarowych.
Nie czekaj i Ty również ochroń swój znak już dziś!

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY TERAZ

Każdą sprawę starannie analizujemy i przygotowujemy strategię zgłoszenia. Dzięki temu na 1360* zastrzeganych znaków, do zaledwie 40 spraw wniesiono sprzeciw.
To aż 97% skuteczność w prowadzonych sprawach!
Jednocześnie to zaledwie 3% postępowań spornych, podczas gdy średnia unijna wynosi 20%!

* Stan na dzień 31 października 2022

ikona godziny

Tyle czasu potrzebujemy aby zweryfikować czy Twoja marka ma zdolność odróżniającą i można ją zastrzec w urzędzie patentowym.

ikona dni

Średnio tyle czasu potrzebujemy na opracowanie klasyfikacji znaku i przygotowanie wniosku do właściwego urzędu.

ikona miesiące

Tyle czasu trwa średnio procedura urzędowa, a my przez ten okres opiekujemy się sprawą na każdym etapie rejestracji w urzędzie.

Dowiedz się jak szybko możemy ci pomóc

Ile trwa zastrzeżenie nazwy i logo w Białymstoku
 
Konsultacja
z prawnikiem

do24 godzin
Doradzamy w zakresie
zastrzeżenia znaku,
prowadzimy konsultacje telefoniczne
oraz e-mailowe.
 
Badanie
znaku + raport

od2 do4 dni
Weryfikujemy znak w bazach znaków towarowych: krajowej (UPRP), unijnej (EUIPO) i międzynarodowej (WIPO).
 
Badanie
+ zgłoszenie znaku
(POLSKA)
od6 do7 miesięcy
Opracowujemy wykaz towarów wg klasyfikacji nicejskiej, sporządzamy wniosek do UPRP, prowadzimy bieżący nadzór nad sprawą.
 
Badanie
+ zgłoszenie znaku
(UNIA EUROPEJSKA)
od5 do6 miesięcy
Opracowujemy wykaz towarów wg klasyfikacji nicejskiej, sporządzamy wniosek do EUIPO, prowadzimy bieżący nadzór nad sprawą.

Do cen świadczonych za nasze usługi należy doliczyć podatek VAT. Wysokość opłat urzędowych jest uzalezniona od zakresu wnioskowanej ochrony. Minimalne opłaty wynoszą 450 PLN za zgłoszenie w Polsce oraz 850 EUR za zgłoszenie w UE.

ZAREJESTRUJ ZNAK TOWAROWY TERAZ

Dołącz do naszych zadowolonych klientów

Poznaj opinie niektórych z naszych klientów
Our partners img
Od pierwszego kontaktu, aż do chwili otrzymania decyzji o ochronie znaku "3kiwi" wszystko przebiegło bez problemów, elastycznie, zrozumiale, profesjonalnie, a przy tym sympatycznie. Polecam.
Bartosz Skotny
3kiwi
Źródło: Facebook Brandelaw
Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z firmą Brandelaw. Profesjonalne podejście do klienta, świetny kontakt, ludzie znający się na swojej pracy. Czego więcej chcieć? Gorąco polecam.
Waldemar Mateja
Gradem
Źródło: Facebook Brandelaw
Szybko profesjonalnie, odpowiadają na wszystkie pytania. Nie zrażają się częstymi pytaniami. Polecam. Współpraca rewelacyjna a to dziś rzadkość.
Michał Wysocki
IDBS
Źródło: Facebook Brandelaw
Znajomość tematu, profesjonalne podejście do klienta, dobry kontakt. Rejestracja znaku przebiegła bez żadnego problemu. Żałuję, że nie wszystkie firmy tak działają. Dziękuję za pomoc i gorąco polecam!
Marta Badowiec
SNS foods
Źródło: Facebook Brandelaw
Polecam w 100% Fachowe podejście do sprawy od samego początku. Bardzo dobry kontakt z klientem. Pełen profesjonalizm. Pozdrawiam i dziękuję za współpracę.
Daniel Dragan
Techmatics
Źródło: Facebook Brandelaw
Bardzo rzetelna i profesjonalna pomoc w procesie zastrzegania znaków - doradztwo, wiedza, cierpliwość, kontakt z klientem - wszystko na najwyższym poziomie. Dzięki za pomoc!
Irmina Wachna-Sosin
Trzech Kumpli Browar Lotny
Źródło: Facebook Brandelaw
Poprzez zastrzeganie nazwy i logo firmy otrzymujesz prawo do wyłącznego używania marki w swojej branży! Jest to prawna ochrona Twojej marki przyznana na 10 lat!

Często zadawane pytania 

 

 

 

Ile trwa procedura rejestracji znaku towarowego?

Procedura rejestracji znaku towarowego jest uzależniona od tego czy ubiegasz się o certyfikat oryginalności na terenie Polski czy chcesz posiadać prawo ochronne na znak na terenie państw członkowskich Unii Europejskiej. W pierwszym przypadku proces rejestracji trwa ok 6-7 miesięcy, natomiast w UE proces ten wynosi ok 5-6 miesięcy. Niestety cały proces rejestracji może zostać wydłużony. Wynika to z faktu, że po etapie badań w urzędzie nad znakiem następuje okres sprzeciwowy, który trwa normalnie 3 miesiące. Jeżeli w tym czasie osoba trzecia wniesie sprzeciw do rejestracji znaku, czas całej procedury może zostać wydłużony. Postępowanie sprzeciwowe może spowodować, że procedura może potrwać nawet ok. 2 lata.

 

Czym są bezwzględne przeszkody rejestracji?

Bezwzględne przesłanki rejestracji znak towarowego są to takie przeszkody, które uniemożliwiają rejestrację znaku towarowego w odpowiednim urzędzie. Urząd Patentowy bada poprawność złożonego wniosku oraz czy nie zachodzą podstawy do odmowy wszczęcia dalszego postępowania rejestracyjnego znaku. Jeśli urząd stwierdzi, że zgłoszenie zostało złożone poprawnie i nie zachodzą bezwzględne przesłanki do odmowy rejestracji znaku zostaje uruchomione dalsze postępowanie i publikacja znaku w Biuletynie. Zapytaj o zastrzeżenie znaku towarowego

Bezpłatne konsultacje w zakresie możliwości zastrzeżenia znaku towarowego dla firm i osób fizycznych z Białegostoku.
Znaki towarowe - kancelaria
Marcin Setlak
Prawnik
Telefon883 222 282
Plane[email protected]
Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez BRANDELAW Marcin Setlak, NIP: 7381890884, w celu obsługi przesłanego zapytania i udzielenia odpowiedzi na nie.
Przeczytaj jak przetwarzamy
Twoje dane.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Marcin Setlak prowadzący działalnośćgospodarczą pod firmą BRANDELAW Marcin Setlak z siedzibą al. Warszawska 102, 20-824 Lublin, NIP 7381890884, REGON 362446190 (dalej jako: ADO), z którym możliwy jestkontakt pod adresem e-mail: [email protected].

Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanieskierowane za pośrednictwem formularza kontaktowego. Podanie adresu e-mail jestniezbędne dla udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie. ADO będzie przetwarzał Państwaadres e-mail w oparciu o realizację prawnie uzasadnionego interesu ADO jakoadministratora danych, w postaci udzielenia odpowiedzi na złożone zapytanie, a zatem napodstawie art. 6 ust. 1 lit. f) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku zprzetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danychoraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalejRODO). Podanie imienia, nazwiska i numeru telefonu jest dobrowolne, a podając te danew formularzu wyrażają Państwo zgodę na ich wykorzystywanie.

ADO będzie przetwarzał Państwa dane przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi, apo tym czasie w zakresie i przez okres niezbędny dla ustalenia, dochodzenia izabezpieczenia ewentualnych roszczeń, mogących mieć związek z komunikacją zużytkownikiem lub odpowiedzią na zapytanie skierowane za pośrednictwem formularzakontaktowego (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO).

Podanie danych jest dobrowolne, jednak brak adresu e-mail uniemożliwia uzyskanieodpowiedzi na pytanie skierowane za pośrednictwem formularza kontaktowego. ADOinformuje, że w oparciu o dane osobowe nie będą podejmowane decyzje w sposóbzautomatyzowany, nie będą one przedmiotem sprzedaży ani udostępniania podmiotomzewnętrznym, za wyjątkiem podmiotów i okoliczności ich ujawnienia przewidzianychprzepisami prawa oraz podmiotów świadczących usługi na rzecz ADO, np. hostingowe lubIT. Państwa dane osobowe nie będą również przekazywane do państw trzecich luborganizacji międzynarodowych.

ADO informuje, że przysługuje Państwu prawo dostępu do danych, ich sprostowania,usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobecprzetwarzania danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego, a także prawo doprzenoszenia danych. Aby skorzystać z przysługujących Państwu praw, prosimy o kontaktna adres e-mail wskazany powyżej. W treści wiadomości prosimy o wskazanie treściżądania (np. chęć dostępu do danych).

Dowiedz się więcej na polityka prywatności.

 

Jeśli chcesz zarabiać więcej i realizować swoje marzenia, prowadzenie własnej firmy jest dla Ciebie! Musisz także wybrać odpowiednie narzędzia, które przyczynią się do rozwoju Twojego biznesu w Białymstoku. Jedno jest pewne, solidna nazwa i logo są niezbędne do osiągnięcia sukcesu. Chroń nazwę i logo swojej marki, rejestrując znak towarowy. Szukasz rozwiązania, które zapewni Ci stabilny rozwój i zwiększy sprzedaż? Ochrona znaków towarowych może być tym, czego poszukujesz.

 

Jeśli chcesz, aby ludzie w województwie podlaskim zwrócili uwagę na Twoją markę, to rejestracja znaku towarowego jest świetnym sposobem. Koszty, które poniesiesz podczas rejestracji nazwy firmy zostaną zrekompensowane uzyskaniem dobrej pozycji na rynku branżowym. Dlatego ważne jest aby zapoznać się z całą procedurą rejestracji znaku towarowego. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z prowadzeniem firmy, dobrym pomysłem jest zarejestrowanie znaku towarowego w Urzędzie Patentowym RP. Rejestracja znaku chroni nazwę i logo Twojej firmy przed kradzieżą. Pamiętaj! Jeśli Twój pomysł jest dobry, to znajdzie się wiele osób, które będzie chciało go skopiować.

 

Dzięki rejestracji znaku będziesz mógł przeciwstawić się konkurencji plagiatującej Twoje rozwiązania. Posiadając chroniony znak możesz skutecznie egzekwować swoje prawa oraz wzywać do wypłat rekompensat pieniężnych. Pamiętaj, aby chronić swoją markę w sieci. Dowiedz się jak chronić domenę i blokować reklamy, które naruszają Twoje prawo. Chroń swoją firmę online i walcz z bezprawnym wykorzystaniem Twojej marki. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, możesz nawet podjąć kroki prawne. Dowiedz się więcej o zabezpieczaniu domeny i blokowaniu reklam, które mogą podszywać się pod Twoją markę. 

 

Jeśli chcesz zarejestrować znak towarowy i działać na Podlasiu, Urząd Patentowy RP jest właściwym organem, do którego należy się zgłosić. Decyzja o rejestracji znaku towarowego zapada w ciągu 6-8 miesięcy. Pamiętaj, że ochrona znaku towarowego rozpoczyna się w dniu złożenia wniosku. Jeśli prowadzisz firmę z międzynarodowymi klientami, województwo podlaskie może być świetnym miejscem na prowadzenie takiego biznesu. Jeśli chcesz zabezpieczyć nazwę w UE, ochrona znaku towarowego jest niezbędna. W ten sposób Twoje marka będzie chronione we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Proces ten trwa zwykle około 6 miesięcy. Skorzystaj z trybu fast track i szybko zarezerwuj znak towarowy. Ochrona znaku obowiązuje przez 10 lat i co ważne czas ten możesz przedłużyć.

 

Masz swobodę wyboru dowolnego rodzaju znaku - słowa, grafiki, koloru, dźwięku, wzoru itd. Jednak wiele osób zwykle trzyma się tego pierwszego. Ochrona znaków towarowych w UE lub Polsce sprawia, że stajesz się jedyną osobą, która będzie mogła używać zastrzeżonej marki. Ponadto umieszczanie symbolu R (®) zwiększa wartość firmy w oczach potencjalnego klienta. Znaki towarowe to świetna inwestycja, która docelowo może generować dochody w dłuższej perspektywie. Zastrzeżoną nazwę firmy możesz sprzedawać lub licencjonować. Pewnie zastanawiasz się ile takie zastrzeżenie znaku będzie kosztowało?. Opłaty urzędowe rejestracji znaku towarowego są stałe oraz uzależnione od ilości klas, w których zastrzegasz znak. Szukasz pomocy w rejestracji znaku towarowego w Białymstoku? – skorzystaj z formularza kontaktowego. Oferujemy bezpłatną ocenę znaku towarowego, dzięki czemu możesz uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące procesu i dokładnie wiedzieć, ile będzie kosztować rejestracja.


powrót do góry
jak zastrzec nazwę firmy
f
facebook