Zastrzeżenie znaku towarowego
Każdą sprawę starannie analizujemy i przygotowujemy strategię zgłoszenia. Dzięki temu na 1360* zastrzeganych znaków, do zaledwie 40 spraw wniesiono sprzeciw.
To aż 97% skuteczność w prowadzonych sprawach!
Jednocześnie to zaledwie 3% postępowań spornych, podczas gdy średnia unijna wynosi 20%!
* Stan na dzień 31 października 2022
Do cen świadczonych za nasze usługi należy doliczyć podatek VAT. Wysokość opłat urzędowych jest uzalezniona od zakresu wnioskowanej ochrony. Minimalne opłaty wynoszą 450 PLN za zgłoszenie w Polsce oraz 850 EUR za zgłoszenie w UE.
ZAREJESTRUJ ZNAK TOWAROWY TERAZ
Jakie klasy Klasyfikacji Nicejskiej powinienem wybrać?
Klasyfikacja nicejska składa się z 45 kategorii, które dzielimy na 34 klas towarowych oraz 11 klas usługowych. Złożenie poprawnego wniosku w urzędzie wiąże się min. z dokonaniem poprawnej klasyfikacji towarów i usług. Sporządzenie klasyfikacji należy dokonać przed rozpoczęciem procesu rejestracji znaku. Wybieraj te klasy, które faktycznie będziesz używać aby zapobiec wygaśnięciu znaku ale pamiętaj, że podczas wyboru klasy myśl przyszłościowo, co da Ci możliwość rozszerzenia działalność w późniejszym czasie.
Na czym polega badanie zdolności rejestrowej znaku towarowego?
Jeżeli chcesz zarejestrować znak towarowy musisz przejść pozytywnie badanie zdolności rejestrowej znaku towarowego. Polega on na analizie znaku pod kątem już zarejestrowanych, które są zamieszczone w bazach znaków towarowych. Ważne jest aby taką analizę dokonać przed złożeniem wniosku o rejestracje, bo uchroni Cię ona przed oczywistymi problemami, jakie mogą się pojawić podczas procedury zgłoszeniowej. Po zgłoszeniu znaku towarowego urząd bada nazwę pod względem możliwości wystąpienia bezwzględnych przeszkód rejestracji. Analiza ta dotyczy tego czy dana nazwa w ogóle może być zastrzeżona. Jeżeli ekspert urzędu patentowego stwierdzi, że we wniosku nie występują bezwzględne przesłanki odmowy rejestracji, rozpoczyna się proces rejestracyjny. Podczas tego procesu może pojawić się sprzeciw osoby trzeciej. która uważa, że zarejestrowanie Twojego znaku towarowego może spowodować naruszenie jego praw. To są tzw. względne przesłanki odmowy rejestracji znaku. Jeżeli taki sprzeciw nie pojawi się następuje dalsze postępowanie, które docelowo kończy się zastrzeżeniem znaku.
W dzisiejszych czasach rejestracja znaku towarowego firmy odgrywa znaczącą rolę w budowaniu silnej pozycji na rynku.
Logo i nazwa Twojego przedsiębiorstwa może paść ofiarą działań nieuczciwej konkurencji, która może naruszać Twoją nazwę w złej wierze.Zastrzeżenie nazwy i logo pozwoli Ci na obronę przed takimi sytuacjami.
Rejestracja nazwy i logo działalności gospodarczej, jako graficznego lub słownego, europejskiego lub polskiego (wspólnotowego) znaku towarowego gwarantuje Ci ochronę prawną marki na dekadę.
Obok Twojego logo oraz nazwy firmy możesz umieścić znak R (®) i korzystać z oznaczenia „zastrzeżonego znaku towarowego” na wszystkich produktach i materiałach, które wykorzystujesz w celach reklamowych.
Jeżeli nie masz wiedzy o tym jak przebiega zastrzeżenie znaku towarowego dla Twojej działalności gospodarczej – skorzystaj z formularza kontaktowego widniejącego wyżej.
Zobrazujemy Ci z czym wiąże się rejestracja logo oraz nazwy działalności gospodarczej, ile to kosztuje oraz jakie są fazy zastrzeżenia Twojej marki.