Zastrzeżenie znaku towarowego
Każdą sprawę starannie analizujemy i przygotowujemy strategię zgłoszenia. Dzięki temu na 1360* zastrzeganych znaków, do zaledwie 40 spraw wniesiono sprzeciw.
To aż 97% skuteczność w prowadzonych sprawach!
Jednocześnie to zaledwie 3% postępowań spornych, podczas gdy średnia unijna wynosi 20%!
* Stan na dzień 31 października 2022
Do cen świadczonych za nasze usługi należy doliczyć podatek VAT. Wysokość opłat urzędowych jest uzalezniona od zakresu wnioskowanej ochrony. Minimalne opłaty wynoszą 450 PLN za zgłoszenie w Polsce oraz 850 EUR za zgłoszenie w UE.
ZAREJESTRUJ ZNAK TOWAROWY TERAZ
Jaka jest wysokość opłat urzędowych?
Aby zarejestrować znak towarowy zarazem w Polsce jak i Unii Europejskiej należy ponieść opłaty urzędowe. Do tych opłat należą opłaty za rejestrację znaku jak również za 10 letnią ochronę znaku i jego publikację w Biuletynie odpowiedniego urzędu. Minimalne opłaty, które należy wnieść w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej wynoszą 940 złotych i dzielą się na opłaty rejestracyjne, które wynoszą 450 złotych i opłaty za 10 letni okres ochronny i publikację w biuletynie wynoszące 490 złotych. Opłatę za zgłoszenie należy wnieść razem z wnioskiem o zastrzeżenie znaku towarowego, natomiast opłatę za ochronę umieszcza się już po uzyskaniu warunkowej decyzji uzyskania prawa ochronnego na znak. Należy wiedzieć, że rejestrując znak towarowy w Polsce, Urząd Patentowy nie wystawia faktur. Jeżeli takie wezwanie otrzymasz jest to próba wyłudzenia przez nieuczciwe podmioty. Najlepiej w takiej sytuacji skontaktuj się z urzędem lub swoim pełnomocnikiem, który takie wezwanie zweryfikuje. Natomiast aby zarejestrować znak towarowy w krajach członkowskich Unii Europejskiej musisz się wiązać z wyższymi opłatami, które minimalnie wynoszą 850 euro. Opłata ta jest wnoszona jedną kwotą i obejmuje rejestrację oraz 10 letnią ochronę i publikację znaku. Kwota ta obejmuje rejestrację w jednej klasie towarów.
Co jeżeli nie zbadam swojego znaku towarowego przed rejestracją?
Poprawna analiza znaku ułatwi przejść pozytywnie przez cały proces rejestracji jak również stworzyć markę, która nie będzie powodem do wniesienia sprzeciwów przez osoby trzecie. Nieodpowiednio dokonana analiza a często nawet jej brak może skutkować wieloma konsekwencjami prawnymi jak i finansowymi. Urząd Patentowy podczas procesu rejestracyjnego nie bada bazy znaków już zarejestrowanych. To do Ciebie należy to zadanie. Jeżeli zgłosisz znak podobny do już istniejącego w bazie znaków towarowych możesz doprowadzić do sytuacji, w której dojdzie do zgłoszenia sprzeciwu do Twojego znaku.
Aktualnie rejestracja znaku towarowego jest coraz istotniejsza dla firm.
Twoje logo oraz nazwa mogą być zagrożone ze strony działania nieuczciwej konkurencji, która w złej wierze może naruszać Twoją nazwę.
Zastrzeżenie nazwy i logo przedsiębiorstwa, jako graficznego lub słownego, europejskiego albo polskiego (wspólnotowego) znaku towarowego zagwarantuje Ci ochronę prawną marki na okres 10 lat. Zastrzeżenie znaku towarowego daje Ci również mocne podstawy prawne by zwalczać nieuczciwą konkurencję.
Obok Twojej nazwy oraz logotypu przedsiębiorstwa możesz umieścić znak R (®) i korzystać z oznaczenia „zastrzeżonego znaku towarowego” na wszystkich produktach i materiałach wykorzystywanych w celach reklamowych.
Jeżeli nie wiesz jak zastrzec logotyp i nazwę firmy – skorzystaj z formularza kontaktowego widniejącego wyżej.
Pokażemy Ci na czym polega rejestracja nazwy i logo przedsiębiorstwa, jak przebiega taki proces, ile to kosztuje oraz jakie są jego poszczególne etapy.