fb
Zapytaj o szczegóły

Zastrzeżenie znaku towarowego

Zadzwoń:
883 222 282

Zastrzeżenie znaku towarowego - Kraków

Zastrzegliśmy ponad 2300 znaków towarowych.
Nie czekaj i Ty również ochroń swój znak już dziś!

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY TERAZ

Każdą sprawę starannie analizujemy i przygotowujemy strategię zgłoszenia. Dzięki temu na 1360* zastrzeganych znaków, do zaledwie 40 spraw wniesiono sprzeciw.
To aż 97% skuteczność w prowadzonych sprawach!
Jednocześnie to zaledwie 3% postępowań spornych, podczas gdy średnia unijna wynosi 20%!

* Stan na dzień 31 października 2022

ikona godziny

Tyle czasu potrzebujemy aby zweryfikować czy Twoja marka ma zdolność odróżniającą i można ją zastrzec w urzędzie patentowym.

ikona dni

Średnio tyle czasu potrzebujemy na opracowanie klasyfikacji znaku i przygotowanie wniosku do właściwego urzędu.

ikona miesiące

Tyle czasu trwa średnio procedura urzędowa, a my przez ten okres opiekujemy się sprawą na każdym etapie rejestracji w urzędzie.

Dowiedz się jak szybko możemy ci pomóc

Ile trwa zastrzeżenie nazwy i logo w Krakowie
 
Konsultacja
z prawnikiem

do24 godzin
Doradzamy w zakresie
zastrzeżenia znaku,
prowadzimy konsultacje telefoniczne
oraz e-mailowe.
 
Badanie
znaku + raport

od2 do4 dni
Weryfikujemy znak w bazach znaków towarowych: krajowej (UPRP), unijnej (EUIPO) i międzynarodowej (WIPO).
 
Badanie
+ zgłoszenie znaku
(POLSKA)
od6 do7 miesięcy
Opracowujemy wykaz towarów wg klasyfikacji nicejskiej, sporządzamy wniosek do UPRP, prowadzimy bieżący nadzór nad sprawą.
 
Badanie
+ zgłoszenie znaku
(UNIA EUROPEJSKA)
od5 do6 miesięcy
Opracowujemy wykaz towarów wg klasyfikacji nicejskiej, sporządzamy wniosek do EUIPO, prowadzimy bieżący nadzór nad sprawą.

Do cen świadczonych za nasze usługi należy doliczyć podatek VAT. Wysokość opłat urzędowych jest uzalezniona od zakresu wnioskowanej ochrony. Minimalne opłaty wynoszą 450 PLN za zgłoszenie w Polsce oraz 850 EUR za zgłoszenie w UE.

ZAREJESTRUJ ZNAK TOWAROWY TERAZ

Dołącz do naszych zadowolonych klientów

Poznaj opinie niektórych z naszych klientów
Our partners img
Od pierwszego kontaktu, aż do chwili otrzymania decyzji o ochronie znaku "3kiwi" wszystko przebiegło bez problemów, elastycznie, zrozumiale, profesjonalnie, a przy tym sympatycznie. Polecam.
Bartosz Skotny
3kiwi
Źródło: Facebook Brandelaw
Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z firmą Brandelaw. Profesjonalne podejście do klienta, świetny kontakt, ludzie znający się na swojej pracy. Czego więcej chcieć? Gorąco polecam.
Waldemar Mateja
Gradem
Źródło: Facebook Brandelaw
Szybko profesjonalnie, odpowiadają na wszystkie pytania. Nie zrażają się częstymi pytaniami. Polecam. Współpraca rewelacyjna a to dziś rzadkość.
Michał Wysocki
IDBS
Źródło: Facebook Brandelaw
Znajomość tematu, profesjonalne podejście do klienta, dobry kontakt. Rejestracja znaku przebiegła bez żadnego problemu. Żałuję, że nie wszystkie firmy tak działają. Dziękuję za pomoc i gorąco polecam!
Marta Badowiec
SNS foods
Źródło: Facebook Brandelaw
Polecam w 100% Fachowe podejście do sprawy od samego początku. Bardzo dobry kontakt z klientem. Pełen profesjonalizm. Pozdrawiam i dziękuję za współpracę.
Daniel Dragan
Techmatics
Źródło: Facebook Brandelaw
Bardzo rzetelna i profesjonalna pomoc w procesie zastrzegania znaków - doradztwo, wiedza, cierpliwość, kontakt z klientem - wszystko na najwyższym poziomie. Dzięki za pomoc!
Irmina Wachna-Sosin
Trzech Kumpli Browar Lotny
Źródło: Facebook Brandelaw
Poprzez zastrzeganie nazwy i logo firmy otrzymujesz prawo do wyłącznego używania marki w swojej branży! Jest to prawna ochrona Twojej marki przyznana na 10 lat!

Często zadawane pytania 

 

 

 

Jaka jest wysokość opłat urzędowych?

Aby zarejestrować znak towarowy zarazem w Polsce jak i Unii Europejskiej należy ponieść opłaty urzędowe. Do tych opłat należą opłaty za rejestrację znaku jak również za 10 letnią ochronę znaku i jego publikację w Biuletynie odpowiedniego urzędu. Minimalne opłaty, które należy wnieść w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej wynoszą 940 złotych i dzielą się na opłaty rejestracyjne, które wynoszą 450 złotych i opłaty za 10 letni okres ochronny i publikację w biuletynie wynoszące 490 złotych. Opłatę za zgłoszenie należy wnieść razem z wnioskiem o zastrzeżenie znaku towarowego, natomiast opłatę za ochronę umieszcza się już po uzyskaniu warunkowej decyzji uzyskania prawa ochronnego na znak. Należy wiedzieć, że rejestrując znak towarowy w Polsce, Urząd Patentowy nie wystawia faktur. Jeżeli takie wezwanie otrzymasz jest to próba wyłudzenia przez nieuczciwe podmioty. Najlepiej w takiej sytuacji skontaktuj się z urzędem lub swoim pełnomocnikiem, który takie wezwanie zweryfikuje. Natomiast aby zarejestrować znak towarowy w krajach członkowskich Unii Europejskiej musisz się wiązać z wyższymi opłatami, które minimalnie wynoszą 850 euro. Opłata ta jest wnoszona jedną kwotą i obejmuje rejestrację oraz 10 letnią ochronę i publikację znaku. Kwota ta obejmuje rejestrację w jednej klasie towarów.    


 

Co jeżeli nie zbadam swojego znaku towarowego przed rejestracją?

Poprawna analiza znaku ułatwi przejść pozytywnie przez cały proces rejestracji jak również stworzyć markę, która nie będzie powodem do wniesienia sprzeciwów przez osoby trzecie. Nieodpowiednio dokonana analiza a często nawet jej brak może skutkować wieloma konsekwencjami prawnymi jak i finansowymi. Urząd Patentowy podczas procesu rejestracyjnego nie bada bazy znaków już zarejestrowanych. To do Ciebie należy to zadanie. Jeżeli zgłosisz znak podobny do już istniejącego w bazie znaków towarowych możesz doprowadzić do sytuacji, w której dojdzie do zgłoszenia sprzeciwu do Twojego znaku.

 Zapytaj o zastrzeżenie znaku towarowego

Bezpłatne konsultacje w zakresie możliwości zastrzeżenia znaku towarowego dla firm i osób fizycznych z Krakowa.
Znaki towarowe - kancelaria
Marcin Setlak
Prawnik
Telefon883 222 282
Plane[email protected]
Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez BRANDELAW Marcin Setlak, NIP: 7381890884, w celu obsługi przesłanego zapytania i udzielenia odpowiedzi na nie.
Przeczytaj jak przetwarzamy
Twoje dane.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Marcin Setlak prowadzący działalnośćgospodarczą pod firmą BRANDELAW Marcin Setlak z siedzibą al. Warszawska 102, 20-824 Lublin, NIP 7381890884, REGON 362446190 (dalej jako: ADO), z którym możliwy jestkontakt pod adresem e-mail: [email protected].

Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanieskierowane za pośrednictwem formularza kontaktowego. Podanie adresu e-mail jestniezbędne dla udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie. ADO będzie przetwarzał Państwaadres e-mail w oparciu o realizację prawnie uzasadnionego interesu ADO jakoadministratora danych, w postaci udzielenia odpowiedzi na złożone zapytanie, a zatem napodstawie art. 6 ust. 1 lit. f) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku zprzetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danychoraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalejRODO). Podanie imienia, nazwiska i numeru telefonu jest dobrowolne, a podając te danew formularzu wyrażają Państwo zgodę na ich wykorzystywanie.

ADO będzie przetwarzał Państwa dane przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi, apo tym czasie w zakresie i przez okres niezbędny dla ustalenia, dochodzenia izabezpieczenia ewentualnych roszczeń, mogących mieć związek z komunikacją zużytkownikiem lub odpowiedzią na zapytanie skierowane za pośrednictwem formularzakontaktowego (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO).

Podanie danych jest dobrowolne, jednak brak adresu e-mail uniemożliwia uzyskanieodpowiedzi na pytanie skierowane za pośrednictwem formularza kontaktowego. ADOinformuje, że w oparciu o dane osobowe nie będą podejmowane decyzje w sposóbzautomatyzowany, nie będą one przedmiotem sprzedaży ani udostępniania podmiotomzewnętrznym, za wyjątkiem podmiotów i okoliczności ich ujawnienia przewidzianychprzepisami prawa oraz podmiotów świadczących usługi na rzecz ADO, np. hostingowe lubIT. Państwa dane osobowe nie będą również przekazywane do państw trzecich luborganizacji międzynarodowych.

ADO informuje, że przysługuje Państwu prawo dostępu do danych, ich sprostowania,usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobecprzetwarzania danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego, a także prawo doprzenoszenia danych. Aby skorzystać z przysługujących Państwu praw, prosimy o kontaktna adres e-mail wskazany powyżej. W treści wiadomości prosimy o wskazanie treściżądania (np. chęć dostępu do danych).

Dowiedz się więcej na polityka prywatności.

 

Utrzymanie w dobrej kondycji działalności gospodarczej wymaga mnóstwa pracy, w tym znalezienia najlepszych rozwiązań. Kraków to świetne miejsce do czerpania inspiracji biznesowych, ale aby wyróżnić się na rynku trzeba poświęcić trochę czasu na analizę działań konkurencji i stworzyć markę wyróżniającą się w branży. Nie zapominaj, że nazwa i logo Twojej firmy – to ważny element, który powinien być dobrze chroniony. Sprytnym posunięciem, które możesz wykonać, aby zabezpieczyć swoją firmę, jest zarejestrowanie swojej nazwy jako zastrzeżony znak towarowy. To kluczowa decyzja, która w dłuższej perspektywie może zapewnić sukces. Inwestowanie w rozwój marki jest również niezbędne, zwłaszcza w Małopolsce. Prowadzenie firmy wiąże się z podejmowaniem ryzyka ale i poszukiwaniem bezpiecznych rozwiązań. Właśnie tym rozwiązaniem jest zastrzeżenie znaku towarowego i uzyskanie na niego prawo ochronne. Bądź lepszy od konkurencji, zarezerwuj nazwy produktów i usług tak aby nikt nie mógł z nich korzystać oprócz Ciebie. Pomoże Ci to spokojnie budować markę dbając o jej rozwój. Masz pytania dotyczące kosztów rejestracji znaku towarowego? Spawadź Nasza ofertę. Dowiedz się, jakie korzyści uzyskasz rejestrując nazwę firmy w Polsce.

 

Zanim zanurzysz się w świat biznesu, upewnij się, że zarejestrowałeś nazwę swojej marki. Jeśli prowadzisz już firmę, pewnie wiesz, że konkurencja łatwo może kopiować Twoje pomysły. Uzyskane prawo ochronne, które uzyskasz rejestrując nazwę firmy w Urzędzie Patentowym RP zapobiega powstania takich naruszeń. Działanie takie zniechęci konkurencję do naśladownictwa Twojej marki. Ponadto masz możliwość podjęcia kroków prawnych jeżeli do takich naruszeń Twojego prawa dojdzie. W dziseijszych czasach funcjonowanie Twoje firmy jest ważne dla Twojego biznesu. Dlatego zabezpiecz i wypromuj swoją domenę rejestrując nazwę - to szansa na bezpieczny rozwój. Uzyskaj informację o zastrzeżeniu znaku towarowego i zacznij czerpać z tego korzyści. 

 

Zarejestrowanie nazwy i logo firmy to sposób na ochronę tego, co należy do Ciebie. Jeśli mieszkasz w Małopolsce, rejestracją Twojego znaku towarowego zajmie się Urząd Patentowy RP. W Polsce proces składania wniosku trwa około 6-8 miesięcy. Kraków to świetne miejsce na otwarcie międzynarodowej firmy, a rejestracja znak w EUIPO w tym Ci pomoże. Zastrzegając nazwę w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej otrzymujesz ochronę w 27 krajach Wspólnoty. Zazwyczaj decyzję o zatwierdzeniu znaku towarowego otrzymasz po około 6 miesiącach, ale korzystając z opcji fast track możesz to zrobić szybciej. Po zarejestrowaniu znaku towarowego jesteś objęty ochroną przez 10 lat. Zarówno w Urzędzie Patentowym RP,  jak i w EUIPO możesz przedłużać swoje prawa tyle razy, ile jest to konieczne.

 

Znak towarowy może pomóc Twojej marce wyróżnić się z tłumu. Twoim znakiem może być obraz, kolor, kształt oraz dźwięk. Najpopularniejszymi opcjami są jednak znaki słowne i słowno-graficzne. Rejestracja znaku towarowego w UE lub w Polsce dadzą Ci wyłączność na jego używanie co pozwoli Ci być rozpoznawalnym w branży. Zastrzegając znak towarowy zyskujesz możliwość stosowania symbolu R(®) dzięki czemu Twoja reklama będzie znacznie skuteczniejsza, a Ty zyskasz większą wiarygodność w oczach swoich partnerów biznesowych. Ponadto ochrona znaku towarowego może okazać się dla Ciebie opłacalna – możesz ją sprzedać lub oddać, tak jak każdą inną własność. Jeśli zastanawiasz się, ile kosztowałoby zarejestrowanie znaku towarowego w Krakowie, odpowiedź tak naprawdę zależy od specyfiki Twojej sytuacji. Przyjrzymy się Twojej sprawie i poinformujemy Cię, ile Cię to będzie kosztowało. Potrzebujesz pomocy w zarezerwowaniu nazwy? Po prostu skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy, a my przyjrzymy się Twojej sprawie bez żadnych kosztów. Dodatkowo, jeśli masz jakieś pytania - chętnie na nie odpowiemy.


powrót do góry
jak zastrzec nazwę firmy
f
facebook