fb
Zapytaj o szczegóły

Zastrzeżenie znaku towarowego

Zadzwoń:
883 222 282

Zastrzeżenie znaku towarowego - Olsztyn

Zastrzegliśmy ponad 2300 znaków towarowych.
Nie czekaj i Ty również ochroń swój znak już dziś!

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY TERAZ

Każdą sprawę starannie analizujemy i przygotowujemy strategię zgłoszenia. Dzięki temu na 1360* zastrzeganych znaków, do zaledwie 40 spraw wniesiono sprzeciw.
To aż 97% skuteczność w prowadzonych sprawach!
Jednocześnie to zaledwie 3% postępowań spornych, podczas gdy średnia unijna wynosi 20%!

* Stan na dzień 31 października 2022

ikona godziny

Tyle czasu potrzebujemy aby zweryfikować czy Twoja marka ma zdolność odróżniającą i można ją zastrzec w urzędzie patentowym.

ikona dni

Średnio tyle czasu potrzebujemy na opracowanie klasyfikacji znaku i przygotowanie wniosku do właściwego urzędu.

ikona miesiące

Tyle czasu trwa średnio procedura urzędowa, a my przez ten okres opiekujemy się sprawą na każdym etapie rejestracji w urzędzie.

Dowiedz się jak szybko możemy ci pomóc

Ile trwa zastrzeżenie nazwy i logo w Olsztynie
 
Konsultacja
z prawnikiem

do24 godzin
Doradzamy w zakresie
zastrzeżenia znaku,
prowadzimy konsultacje telefoniczne
oraz e-mailowe.
 
Badanie
znaku + raport

od2 do4 dni
Weryfikujemy znak w bazach znaków towarowych: krajowej (UPRP), unijnej (EUIPO) i międzynarodowej (WIPO).
 
Badanie
+ zgłoszenie znaku
(POLSKA)
od6 do7 miesięcy
Opracowujemy wykaz towarów wg klasyfikacji nicejskiej, sporządzamy wniosek do UPRP, prowadzimy bieżący nadzór nad sprawą.
 
Badanie
+ zgłoszenie znaku
(UNIA EUROPEJSKA)
od5 do6 miesięcy
Opracowujemy wykaz towarów wg klasyfikacji nicejskiej, sporządzamy wniosek do EUIPO, prowadzimy bieżący nadzór nad sprawą.

Do cen świadczonych za nasze usługi należy doliczyć podatek VAT. Wysokość opłat urzędowych jest uzalezniona od zakresu wnioskowanej ochrony. Minimalne opłaty wynoszą 450 PLN za zgłoszenie w Polsce oraz 850 EUR za zgłoszenie w UE.

ZAREJESTRUJ ZNAK TOWAROWY TERAZ

Dołącz do naszych zadowolonych klientów

Poznaj opinie niektórych z naszych klientów
Our partners img
Od pierwszego kontaktu, aż do chwili otrzymania decyzji o ochronie znaku "3kiwi" wszystko przebiegło bez problemów, elastycznie, zrozumiale, profesjonalnie, a przy tym sympatycznie. Polecam.
Bartosz Skotny
3kiwi
Źródło: Facebook Brandelaw
Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z firmą Brandelaw. Profesjonalne podejście do klienta, świetny kontakt, ludzie znający się na swojej pracy. Czego więcej chcieć? Gorąco polecam.
Waldemar Mateja
Gradem
Źródło: Facebook Brandelaw
Szybko profesjonalnie, odpowiadają na wszystkie pytania. Nie zrażają się częstymi pytaniami. Polecam. Współpraca rewelacyjna a to dziś rzadkość.
Michał Wysocki
IDBS
Źródło: Facebook Brandelaw
Znajomość tematu, profesjonalne podejście do klienta, dobry kontakt. Rejestracja znaku przebiegła bez żadnego problemu. Żałuję, że nie wszystkie firmy tak działają. Dziękuję za pomoc i gorąco polecam!
Marta Badowiec
SNS foods
Źródło: Facebook Brandelaw
Polecam w 100% Fachowe podejście do sprawy od samego początku. Bardzo dobry kontakt z klientem. Pełen profesjonalizm. Pozdrawiam i dziękuję za współpracę.
Daniel Dragan
Techmatics
Źródło: Facebook Brandelaw
Bardzo rzetelna i profesjonalna pomoc w procesie zastrzegania znaków - doradztwo, wiedza, cierpliwość, kontakt z klientem - wszystko na najwyższym poziomie. Dzięki za pomoc!
Irmina Wachna-Sosin
Trzech Kumpli Browar Lotny
Źródło: Facebook Brandelaw
Poprzez zastrzeganie nazwy i logo firmy otrzymujesz prawo do wyłącznego używania marki w swojej branży! Jest to prawna ochrona Twojej marki przyznana na 10 lat!

Często zadawane pytania 

 

 

 

Jaka jest wysokość opłat urzędowych?

Opłaty urzędowe za rejestrację znaku towarowego są uzależnione od zakresu ochrony terytorialnej o który się starasz. Dodatkowo wysokość opłat jest uzależniona od liczby klas Klasyfikacji Nicejskiej, którą wskazujesz we wniosku rejestracyjnym. W Polsce minimalne opłaty przy rejestracji znaku wynoszą 450 złotych za zgłoszenie i 490 złotych za dziesięcioletni czas ochronny i publikację w biuletynie. Opłatę za rejestrację uiszcza się razem z złożeniem wniosku rejestracyjnego, natomiast opłaty za ochronę znaku dopiero po udzieleniu przez urząd warunkowej decyzji o zastrzeżeniu znaku towarowego. Każda dodatkowa klasa towarowa lub usługowa to dodatkowe 120 złotych na etapie zgłoszenia i 400 złotych na etapie ochrony na 10 lat. Natomiast opłaty rejestracji unijnego znaku towarowego nie dzielą się i wynoszą 850 euro przy rejestracji znaku ze wskazaniem jednej klasy. Każda dodatkowa klasa towarowa lub usługowa to dodatkowe pieniądze tj. 50 euro za druga klasę i 150 euro za trzecią i każdą następną. 


 

Na czym polega badanie zdolności rejestrowej znaku towarowego?

Badanie zdolności rejestrowej jest ważnym etapem zastrzeżenia znaku towarowego. Aby Twój znak przeszedł pozytywnie ten ważny etap i nie został odrzucony już na początku drogi, należy przeprowadzić rzetelną i wnikliwą analizę. Badanie to powinno polegać na sprawdzeniu czy w bazach znaków towarowych nie ma znaków identycznych lub podobnych do Twojego. Po złożeniu wniosku o zastrzeżenie znaku towarowego urząd bada bezwzględne przesłanki, które wykluczają możliwość rejestracji znaku towarowego z mocy prawa. Jeżeli urząd uzna, że znak spełnia wszystkie wymogi następuje rozpoczęcie procesu rejestracyjnego. Podczas tego procesu mogą wystąpić względne przesłanki odmowy rejestracji znaku, które wynikają z złożonego sprzeciwu przez osoby trzecie. Jeżeli Twój znak spełnia wymogi formalne i podczas procesy rejestracyjnego nie wystapi sprzeciw do rejestracji znaku następuje dalsze postępowanie zakończone wydaniem prawa ochronnego na zgłoszony znak.  Zapytaj o zastrzeżenie znaku towarowego

Bezpłatne konsultacje w zakresie możliwości zastrzeżenia znaku towarowego dla firm i osób fizycznych z Olsztyna.
Znaki towarowe - kancelaria
Marcin Setlak
Prawnik
Telefon883 222 282
Plane[email protected]
Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez BRANDELAW Marcin Setlak, NIP: 7381890884, w celu obsługi przesłanego zapytania i udzielenia odpowiedzi na nie.
Przeczytaj jak przetwarzamy
Twoje dane.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Marcin Setlak prowadzący działalnośćgospodarczą pod firmą BRANDELAW Marcin Setlak z siedzibą al. Warszawska 102, 20-824 Lublin, NIP 7381890884, REGON 362446190 (dalej jako: ADO), z którym możliwy jestkontakt pod adresem e-mail: [email protected].

Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanieskierowane za pośrednictwem formularza kontaktowego. Podanie adresu e-mail jestniezbędne dla udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie. ADO będzie przetwarzał Państwaadres e-mail w oparciu o realizację prawnie uzasadnionego interesu ADO jakoadministratora danych, w postaci udzielenia odpowiedzi na złożone zapytanie, a zatem napodstawie art. 6 ust. 1 lit. f) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku zprzetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danychoraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalejRODO). Podanie imienia, nazwiska i numeru telefonu jest dobrowolne, a podając te danew formularzu wyrażają Państwo zgodę na ich wykorzystywanie.

ADO będzie przetwarzał Państwa dane przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi, apo tym czasie w zakresie i przez okres niezbędny dla ustalenia, dochodzenia izabezpieczenia ewentualnych roszczeń, mogących mieć związek z komunikacją zużytkownikiem lub odpowiedzią na zapytanie skierowane za pośrednictwem formularzakontaktowego (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO).

Podanie danych jest dobrowolne, jednak brak adresu e-mail uniemożliwia uzyskanieodpowiedzi na pytanie skierowane za pośrednictwem formularza kontaktowego. ADOinformuje, że w oparciu o dane osobowe nie będą podejmowane decyzje w sposóbzautomatyzowany, nie będą one przedmiotem sprzedaży ani udostępniania podmiotomzewnętrznym, za wyjątkiem podmiotów i okoliczności ich ujawnienia przewidzianychprzepisami prawa oraz podmiotów świadczących usługi na rzecz ADO, np. hostingowe lubIT. Państwa dane osobowe nie będą również przekazywane do państw trzecich luborganizacji międzynarodowych.

ADO informuje, że przysługuje Państwu prawo dostępu do danych, ich sprostowania,usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobecprzetwarzania danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego, a także prawo doprzenoszenia danych. Aby skorzystać z przysługujących Państwu praw, prosimy o kontaktna adres e-mail wskazany powyżej. W treści wiadomości prosimy o wskazanie treściżądania (np. chęć dostępu do danych).

Dowiedz się więcej na polityka prywatności.

Dzisiaj rejestracja znaku towarowego staje się coraz bardziej ceniona przez firmy. 

Twój logotyp i nazwa mogą być narażone na działania nieuczciwej konkurencji, która może naruszać Twoją nazwę w złej wierze. Niezbędną ochronę w takiej sytuacji zapewni Ci zastrzeżenie znaku towarowego.

Ochrona nazwy oraz logo działalności gospodarczej, jako graficznego lub słownego, polskiego albo europejskiego (wspólnotowego) znaku towarowego zagwarantuje Ci ochronę prawną Twojej marki na okres 10 lat. 

Obok Twojej logotypu i nazwy działalności gospodarczej możesz umieścić znak R (®) i posługiwać się oznaczeniem „zastrzeżonego znaku towarowego” na wszystkich produktach i materiałach wykorzystywanych do reklamy. Rejestracja nazwy i logo pozwoli Ci na zwiększenie majątku twojego przedsiębiorstwa.

Jeśli nie wiesz jak przebiega rejestracja znaku towarowego – skorzystaj z znajdującego się wyżej formularza kontaktowego.

Nakreślimy Ci z czym wiąże się zastrzeżenie nazwy i logo działalności gospodarczej. Omówimy poszczególne etapy rejestracji twojej marki i przedstawimy związane z tym koszty. 

 

powrót do góry
jak zastrzec nazwę firmy
f
facebook