Zastrzeżenie znaku towarowego
Każdą sprawę starannie analizujemy i przygotowujemy strategię zgłoszenia. Dzięki temu na 1360* zastrzeganych znaków, do zaledwie 40 spraw wniesiono sprzeciw.
To aż 97% skuteczność w prowadzonych sprawach!
Jednocześnie to zaledwie 3% postępowań spornych, podczas gdy średnia unijna wynosi 20%!
* Stan na dzień 31 października 2022
Do cen świadczonych za nasze usługi należy doliczyć podatek VAT. Wysokość opłat urzędowych jest uzalezniona od zakresu wnioskowanej ochrony. Minimalne opłaty wynoszą 450 PLN za zgłoszenie w Polsce oraz 850 EUR za zgłoszenie w UE.
ZAREJESTRUJ ZNAK TOWAROWY TERAZ
Jaka jest wysokość opłat urzędowych?
Opłaty urzędowe za rejestrację znaku towarowego są uzależnione od zakresu ochrony terytorialnej o który się starasz. Dodatkowo wysokość opłat jest uzależniona od liczby klas Klasyfikacji Nicejskiej, którą wskazujesz we wniosku rejestracyjnym. W Polsce minimalne opłaty przy rejestracji znaku wynoszą 450 złotych za zgłoszenie i 490 złotych za dziesięcioletni czas ochronny i publikację w biuletynie. Opłatę za rejestrację uiszcza się razem z złożeniem wniosku rejestracyjnego, natomiast opłaty za ochronę znaku dopiero po udzieleniu przez urząd warunkowej decyzji o zastrzeżeniu znaku towarowego. Każda dodatkowa klasa towarowa lub usługowa to dodatkowe 120 złotych na etapie zgłoszenia i 400 złotych na etapie ochrony na 10 lat. Natomiast opłaty rejestracji unijnego znaku towarowego nie dzielą się i wynoszą 850 euro przy rejestracji znaku ze wskazaniem jednej klasy. Każda dodatkowa klasa towarowa lub usługowa to dodatkowe pieniądze tj. 50 euro za druga klasę i 150 euro za trzecią i każdą następną.
Na czym polega badanie zdolności rejestrowej znaku towarowego?
Badanie zdolności rejestrowej jest ważnym etapem zastrzeżenia znaku towarowego. Aby Twój znak przeszedł pozytywnie ten ważny etap i nie został odrzucony już na początku drogi, należy przeprowadzić rzetelną i wnikliwą analizę. Badanie to powinno polegać na sprawdzeniu czy w bazach znaków towarowych nie ma znaków identycznych lub podobnych do Twojego. Po złożeniu wniosku o zastrzeżenie znaku towarowego urząd bada bezwzględne przesłanki, które wykluczają możliwość rejestracji znaku towarowego z mocy prawa. Jeżeli urząd uzna, że znak spełnia wszystkie wymogi następuje rozpoczęcie procesu rejestracyjnego. Podczas tego procesu mogą wystąpić względne przesłanki odmowy rejestracji znaku, które wynikają z złożonego sprzeciwu przez osoby trzecie. Jeżeli Twój znak spełnia wymogi formalne i podczas procesy rejestracyjnego nie wystapi sprzeciw do rejestracji znaku następuje dalsze postępowanie zakończone wydaniem prawa ochronnego na zgłoszony znak.
Dzisiaj rejestracja znaku towarowego staje się coraz bardziej ceniona przez firmy.
Twój logotyp i nazwa mogą być narażone na działania nieuczciwej konkurencji, która może naruszać Twoją nazwę w złej wierze. Niezbędną ochronę w takiej sytuacji zapewni Ci zastrzeżenie znaku towarowego.
Ochrona nazwy oraz logo działalności gospodarczej, jako graficznego lub słownego, polskiego albo europejskiego (wspólnotowego) znaku towarowego zagwarantuje Ci ochronę prawną Twojej marki na okres 10 lat.
Obok Twojej logotypu i nazwy działalności gospodarczej możesz umieścić znak R (®) i posługiwać się oznaczeniem „zastrzeżonego znaku towarowego” na wszystkich produktach i materiałach wykorzystywanych do reklamy. Rejestracja nazwy i logo pozwoli Ci na zwiększenie majątku twojego przedsiębiorstwa.
Jeśli nie wiesz jak przebiega rejestracja znaku towarowego – skorzystaj z znajdującego się wyżej formularza kontaktowego.
Nakreślimy Ci z czym wiąże się zastrzeżenie nazwy i logo działalności gospodarczej. Omówimy poszczególne etapy rejestracji twojej marki i przedstawimy związane z tym koszty.