fb
Zapytaj o szczegóły

Zastrzeżenie znaku towarowego

Zadzwoń:
883 222 282

Zastrzeżenie znaku towarowego - Toruń

Zastrzegliśmy ponad 2300 znaków towarowych.
Nie czekaj i Ty również ochroń swój znak już dziś!

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY TERAZ

Każdą sprawę starannie analizujemy i przygotowujemy strategię zgłoszenia. Dzięki temu na 1360* zastrzeganych znaków, do zaledwie 40 spraw wniesiono sprzeciw.
To aż 97% skuteczność w prowadzonych sprawach!
Jednocześnie to zaledwie 3% postępowań spornych, podczas gdy średnia unijna wynosi 20%!

* Stan na dzień 31 października 2022

ikona godziny

Tyle czasu potrzebujemy aby zweryfikować czy Twoja marka ma zdolność odróżniającą i można ją zastrzec w urzędzie patentowym.

ikona dni

Średnio tyle czasu potrzebujemy na opracowanie klasyfikacji znaku i przygotowanie wniosku do właściwego urzędu.

ikona miesiące

Tyle czasu trwa średnio procedura urzędowa, a my przez ten okres opiekujemy się sprawą na każdym etapie rejestracji w urzędzie.

Dowiedz się jak szybko możemy ci pomóc

Ile trwa zastrzeżenie nazwy i logo w Toruniu
 
Konsultacja
z prawnikiem

do24 godzin
Doradzamy w zakresie
zastrzeżenia znaku,
prowadzimy konsultacje telefoniczne
oraz e-mailowe.
 
Badanie
znaku + raport

od2 do4 dni
Weryfikujemy znak w bazach znaków towarowych: krajowej (UPRP), unijnej (EUIPO) i międzynarodowej (WIPO).
 
Badanie
+ zgłoszenie znaku
(POLSKA)
od6 do7 miesięcy
Opracowujemy wykaz towarów wg klasyfikacji nicejskiej, sporządzamy wniosek do UPRP, prowadzimy bieżący nadzór nad sprawą.
 
Badanie
+ zgłoszenie znaku
(UNIA EUROPEJSKA)
od5 do6 miesięcy
Opracowujemy wykaz towarów wg klasyfikacji nicejskiej, sporządzamy wniosek do EUIPO, prowadzimy bieżący nadzór nad sprawą.

Do cen świadczonych za nasze usługi należy doliczyć podatek VAT. Wysokość opłat urzędowych jest uzalezniona od zakresu wnioskowanej ochrony. Minimalne opłaty wynoszą 450 PLN za zgłoszenie w Polsce oraz 850 EUR za zgłoszenie w UE.

ZAREJESTRUJ ZNAK TOWAROWY TERAZ

Dołącz do naszych zadowolonych klientów

Poznaj opinie niektórych z naszych klientów
Our partners img
Od pierwszego kontaktu, aż do chwili otrzymania decyzji o ochronie znaku "3kiwi" wszystko przebiegło bez problemów, elastycznie, zrozumiale, profesjonalnie, a przy tym sympatycznie. Polecam.
Bartosz Skotny
3kiwi
Źródło: Facebook Brandelaw
Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z firmą Brandelaw. Profesjonalne podejście do klienta, świetny kontakt, ludzie znający się na swojej pracy. Czego więcej chcieć? Gorąco polecam.
Waldemar Mateja
Gradem
Źródło: Facebook Brandelaw
Szybko profesjonalnie, odpowiadają na wszystkie pytania. Nie zrażają się częstymi pytaniami. Polecam. Współpraca rewelacyjna a to dziś rzadkość.
Michał Wysocki
IDBS
Źródło: Facebook Brandelaw
Znajomość tematu, profesjonalne podejście do klienta, dobry kontakt. Rejestracja znaku przebiegła bez żadnego problemu. Żałuję, że nie wszystkie firmy tak działają. Dziękuję za pomoc i gorąco polecam!
Marta Badowiec
SNS foods
Źródło: Facebook Brandelaw
Polecam w 100% Fachowe podejście do sprawy od samego początku. Bardzo dobry kontakt z klientem. Pełen profesjonalizm. Pozdrawiam i dziękuję za współpracę.
Daniel Dragan
Techmatics
Źródło: Facebook Brandelaw
Bardzo rzetelna i profesjonalna pomoc w procesie zastrzegania znaków - doradztwo, wiedza, cierpliwość, kontakt z klientem - wszystko na najwyższym poziomie. Dzięki za pomoc!
Irmina Wachna-Sosin
Trzech Kumpli Browar Lotny
Źródło: Facebook Brandelaw
Poprzez zastrzeganie nazwy i logo firmy otrzymujesz prawo do wyłącznego używania marki w swojej branży! Jest to prawna ochrona Twojej marki przyznana na 10 lat!

Często zadawane pytania 

 

 

 

Czy mogę zarejestrować znak towarowy jako osoba fizyczna?

Nie musisz mieć zarejestrowanej działalności gospodarczej aby chronić swoją markę. Już przed rozpoczęciem rejestracji działalności gospodarczej w CEIDG możesz dokonać zastrzeżenia swojej nazwy. Jednak pamiętaj, że znak towarowy musi być używany. Jeżeli nie masz pomysłu na wykorzystywanie znaku, nie zarezerwuj go bo i tak konkurencja może wnosić o unieważnienie prawa ochronnego takiej nazwy. Rejestracja znaku towarowego przez osobę fizyczną ma wiele plusów. Jednym z nich jest to, że nie musisz zakładać firmy aby zarabiać na znaku poprzez jego sprzedaż czy udzielaniu licencji. Kolejnym plusem takiej rejestracji jest to, że podmiot który płaci osobie fizycznej za korzystanie ze znaku może wliczyć takie koszty w bilans prowadzonej działalności. Na koniec warto dodać, że komornik nie może zająć praw do znaku towarowego, który jest własnością osoby fizycznej a nie firmy, która ma problemy finansowe.


 

Czym jest wstępna weryfikacja znaku towarowego?

Rejestracja znaku nie jest zwykłą formalnością i z wielu powodów może zostać odrzucona. Badanie zdolności rejestracyjnej polega na analizie możliwości zarejestrowania znaku w Urzędzie Patentowym. Proces ten ma na celu oszacować występowanie przeszkód w rejestracji Twojego znaku. Analiza ta polega na wyeliminowaniu ryzyka odrzucenia rejestracji znaku towarowego zanim proces zgłoszenia znaku się rozpocznie. Podczas prowadzonej wstępnej weryfikacji znaku badana jest zarówno konstrukcja znaku (odnosi się to do znaczenia, opisowości, rodzajowości, kontekstu używania itp.) jak również identyczne i podobne, zarejestrowane już znaki towarowe. Weryfikacja pozwala więc ocenić szanse jakie ma dany znak podczas jego rejestracji. Jeśli tworzysz nową markę, to taka weryfikacja pomoże Ci zmodyfikować Twój znak aby móc go zarejestrować i cieszyć się pełną ochroną prawną znaku.Zapytaj o zastrzeżenie znaku towarowego

Bezpłatne konsultacje w zakresie możliwości zastrzeżenia znaku towarowego dla firm i osób fizycznych z Torunia.
Znaki towarowe - kancelaria
Marcin Setlak
Prawnik
Telefon883 222 282
Plane[email protected]
Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez BRANDELAW Marcin Setlak, NIP: 7381890884, w celu obsługi przesłanego zapytania i udzielenia odpowiedzi na nie.
Przeczytaj jak przetwarzamy
Twoje dane.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Marcin Setlak prowadzący działalnośćgospodarczą pod firmą BRANDELAW Marcin Setlak z siedzibą al. Warszawska 102, 20-824 Lublin, NIP 7381890884, REGON 362446190 (dalej jako: ADO), z którym możliwy jestkontakt pod adresem e-mail: [email protected].

Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanieskierowane za pośrednictwem formularza kontaktowego. Podanie adresu e-mail jestniezbędne dla udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie. ADO będzie przetwarzał Państwaadres e-mail w oparciu o realizację prawnie uzasadnionego interesu ADO jakoadministratora danych, w postaci udzielenia odpowiedzi na złożone zapytanie, a zatem napodstawie art. 6 ust. 1 lit. f) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku zprzetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danychoraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalejRODO). Podanie imienia, nazwiska i numeru telefonu jest dobrowolne, a podając te danew formularzu wyrażają Państwo zgodę na ich wykorzystywanie.

ADO będzie przetwarzał Państwa dane przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi, apo tym czasie w zakresie i przez okres niezbędny dla ustalenia, dochodzenia izabezpieczenia ewentualnych roszczeń, mogących mieć związek z komunikacją zużytkownikiem lub odpowiedzią na zapytanie skierowane za pośrednictwem formularzakontaktowego (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO).

Podanie danych jest dobrowolne, jednak brak adresu e-mail uniemożliwia uzyskanieodpowiedzi na pytanie skierowane za pośrednictwem formularza kontaktowego. ADOinformuje, że w oparciu o dane osobowe nie będą podejmowane decyzje w sposóbzautomatyzowany, nie będą one przedmiotem sprzedaży ani udostępniania podmiotomzewnętrznym, za wyjątkiem podmiotów i okoliczności ich ujawnienia przewidzianychprzepisami prawa oraz podmiotów świadczących usługi na rzecz ADO, np. hostingowe lubIT. Państwa dane osobowe nie będą również przekazywane do państw trzecich luborganizacji międzynarodowych.

ADO informuje, że przysługuje Państwu prawo dostępu do danych, ich sprostowania,usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobecprzetwarzania danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego, a także prawo doprzenoszenia danych. Aby skorzystać z przysługujących Państwu praw, prosimy o kontaktna adres e-mail wskazany powyżej. W treści wiadomości prosimy o wskazanie treściżądania (np. chęć dostępu do danych).

Dowiedz się więcej na polityka prywatności.

 

Posiadanie firmy zapewnia elastyczność wykonywanej pracy i daje szansę na urzeczywistnienie swoich pasji. Aby w pełni wykorzystać świetną ekonomię Torunia, warto przeanalizować rynek i wybrać najlepsze narzędzia ułatwiające prowadzenie biznesu. Posiadanie oryginalnej nazwy i logo może działać jako świetna reklama. Wzmocnij swoją markę rejestrując znak towarowy. Jeśli chcesz zoptymalizować pozyskiwanie klientów, rejestracja może być właściwym sposobem. Województwo kujawsko-pomorskie kładzie nacisk na rozwój regionalny, a rejestracja znaku towarowego może pomóc Ci wyróżnić się na tym obszarze.

 

Rozpoczynając nowy biznes, upewnij się, że wybrałeś odpowiednie oznaczenie, które zapewni Ci nieprzerwany rozwój Twojej firmy. Jeśli jesteś już przedsiębiorcą, wiesz, że dobre pomysły mogą być łatwo powielane przez innych. Rejestracja znaku towarowego w Urzędzie Patentowym RP to ważny krok w celu zabezpieczenia tożsamości firmy i uniemożliwienia jej kradzieży przez inne podmioty. Prawo ochrony znaków towarowych zapewnia narzędzia niezbędne do zwalczania wszelkiego rodzaju nieuczciwej konkurencji. Zastrzegając znak towarowy otrzymujesz wiele korzyści finansowych i prawnych. Co warto zabezpiecz się online korzystając z programów chroniących Twoją markę w sieci poprzez min. blokowanie reklam, które wykorzystują Twoje oznaczenie. 

 

Jeśli Twoje projekty biznesowe dotyczą Pomorza lub Kujaw, Urząd Patentowy RP może pomóc Ci rejestrując Twój znak. Od złożenia wniosku do decyzji mija zwykle 6-8 miesięcy. Toruń to doskonałe miejsce do prowadzenia międzynarodowego biznesu. Aby uzyskać najlepsze wyniki, konieczne jest uzyskanie ochrony znaku towarowego w Europie, aby Twój produkt i/lub usługa była chroniona we wszystkich krajach Wspólnoty. Zarejestrowanie nazwy w Unii Europejskiej zapewni odpowiednie bezpieczeństwo Twojej marki i loga. Jeśli potrzebujesz szybkiej rejestracji znaku towarowego, skorzystaj z trybu fast track. Znaki towarowe zarejestrowane w Polsce i UE są objęte ochroną prawną przez 10 lat, po czym można ją przedłużyć.

 

Dobrze dobrane znaki towarowe są ważne dla przedsiębiorców; pomagają odróżnić Twoją firmę od innych. Jako swoje oznaczenie możesz wybrać kolor, dźwięk, kształt. Ale najczęściej są wybierane słowa lub grafika. Wyłączne prawo do używania znaku towarowego na terenie UE i Polski jest przyznawane z chwilą jego rejestracji. Możliwość umieszczania symbolu R (®) na produktach podnosi rangę i prestiż produktu. Ochrona znaku towarowego może być świetną inwestycją. Stanowi nie tylko zabezpieczenie prawne, ale także zabezpieczenie finansowe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kosztach ochrony znaku towarowego, chętnie Ci pomożemy i udzielimy potrzebnych informacji. Opłaty za rejestrację znaku towarowego w Toruniu są z góry ustalone i uzależnione od ilości wymienionych klas . Po prostu wypełnij nasz formularz kontaktowy, a wtedy będziemy w stanie potwierdzić, czy rejestracja jest możliwa oraz podać dokładny koszty z nią związane.powrót do góry
jak zastrzec nazwę firmy
f
facebook