fb
Zapytaj o szczegóły

Zastrzeżenie znaku towarowego

Zadzwoń:
883 222 282

Zastrzeżenie znaku towarowego - Wrocław

Zastrzegliśmy ponad 2300 znaków towarowych.
Nie czekaj i Ty również ochroń swój znak już dziś!

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY TERAZ

Każdą sprawę starannie analizujemy i przygotowujemy strategię zgłoszenia. Dzięki temu na 1360* zastrzeganych znaków, do zaledwie 40 spraw wniesiono sprzeciw.
To aż 97% skuteczność w prowadzonych sprawach!
Jednocześnie to zaledwie 3% postępowań spornych, podczas gdy średnia unijna wynosi 20%!

* Stan na dzień 31 października 2022

ikona godziny

Tyle czasu potrzebujemy aby zweryfikować czy Twoja marka ma zdolność odróżniającą i można ją zastrzec w urzędzie patentowym.

ikona dni

Średnio tyle czasu potrzebujemy na opracowanie klasyfikacji znaku i przygotowanie wniosku do właściwego urzędu.

ikona miesiące

Tyle czasu trwa średnio procedura urzędowa, a my przez ten okres opiekujemy się sprawą na każdym etapie rejestracji w urzędzie.

Dowiedz się jak szybko możemy ci pomóc

Ile trwa zastrzeżenie nazwy i logo we Wrocławiu
 
Konsultacja
z prawnikiem

do24 godzin
Doradzamy w zakresie
zastrzeżenia znaku,
prowadzimy konsultacje telefoniczne
oraz e-mailowe.
 
Badanie
znaku + raport

od2 do4 dni
Weryfikujemy znak w bazach znaków towarowych: krajowej (UPRP), unijnej (EUIPO) i międzynarodowej (WIPO).
 
Badanie
+ zgłoszenie znaku
(POLSKA)
od6 do7 miesięcy
Opracowujemy wykaz towarów wg klasyfikacji nicejskiej, sporządzamy wniosek do UPRP, prowadzimy bieżący nadzór nad sprawą.
 
Badanie
+ zgłoszenie znaku
(UNIA EUROPEJSKA)
od5 do6 miesięcy
Opracowujemy wykaz towarów wg klasyfikacji nicejskiej, sporządzamy wniosek do EUIPO, prowadzimy bieżący nadzór nad sprawą.

Do cen świadczonych za nasze usługi należy doliczyć podatek VAT. Wysokość opłat urzędowych jest uzalezniona od zakresu wnioskowanej ochrony. Minimalne opłaty wynoszą 450 PLN za zgłoszenie w Polsce oraz 850 EUR za zgłoszenie w UE.

ZAREJESTRUJ ZNAK TOWAROWY TERAZ

Dołącz do naszych zadowolonych klientów

Poznaj opinie niektórych z naszych klientów
Our partners img
Od pierwszego kontaktu, aż do chwili otrzymania decyzji o ochronie znaku "3kiwi" wszystko przebiegło bez problemów, elastycznie, zrozumiale, profesjonalnie, a przy tym sympatycznie. Polecam.
Bartosz Skotny
3kiwi
Źródło: Facebook Brandelaw
Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z firmą Brandelaw. Profesjonalne podejście do klienta, świetny kontakt, ludzie znający się na swojej pracy. Czego więcej chcieć? Gorąco polecam.
Waldemar Mateja
Gradem
Źródło: Facebook Brandelaw
Szybko profesjonalnie, odpowiadają na wszystkie pytania. Nie zrażają się częstymi pytaniami. Polecam. Współpraca rewelacyjna a to dziś rzadkość.
Michał Wysocki
IDBS
Źródło: Facebook Brandelaw
Znajomość tematu, profesjonalne podejście do klienta, dobry kontakt. Rejestracja znaku przebiegła bez żadnego problemu. Żałuję, że nie wszystkie firmy tak działają. Dziękuję za pomoc i gorąco polecam!
Marta Badowiec
SNS foods
Źródło: Facebook Brandelaw
Polecam w 100% Fachowe podejście do sprawy od samego początku. Bardzo dobry kontakt z klientem. Pełen profesjonalizm. Pozdrawiam i dziękuję za współpracę.
Daniel Dragan
Techmatics
Źródło: Facebook Brandelaw
Bardzo rzetelna i profesjonalna pomoc w procesie zastrzegania znaków - doradztwo, wiedza, cierpliwość, kontakt z klientem - wszystko na najwyższym poziomie. Dzięki za pomoc!
Irmina Wachna-Sosin
Trzech Kumpli Browar Lotny
Źródło: Facebook Brandelaw
Poprzez zastrzeganie nazwy i logo firmy otrzymujesz prawo do wyłącznego używania marki w swojej branży! Jest to prawna ochrona Twojej marki przyznana na 10 lat!

Często zadawane pytania 

 

 

Jaki znak towarowy najlepiej wybrać?

Wybierając rodzaj znaku, który chcesz zarejestrować musisz odpowiedzieć sobie na pytanie na czym bardziej Ci zależy, czy na na nazwie marki czy na wyglądzie loga firmy.Oba te znaki się nawzajem uzupełniają ale często zdarza się tak, że nie zawsze da się zarejestrować znak słowny, bo nie pozwala na to sama nazwa albo konkurencja, która ten znak sobie już zarejestrowała. Wtedy należy wybrać opcję zastrzeżenia loga firmy, które zapewni ochronę wyglądu Twojej marki. Warto dodać, że słowo występujące w zastrzeżonym znaku słowno-graficznym jest też chronione, ale tylko w tym wariancie graficznym. Podsumowując,  im szersza ochrona tym lepsza. Dlatego jeśli masz możliwość zgłoś znak słowny i słowno-graficzny.


 

Czym jest wstępna weryfikacja znaku towarowego?

Wstępna weryfikacja znaku polega na sprawdzeniu czy Twoja marka spełnia wymogi rejestracyjne. Analiza ta ma na celu ocenić ewentualne ryzyka jakie mogą się pojawić podczas rejestracji znaku towarowego. Jedne z nich to tzw. bezwzględne przeszkody, które weryfikuje urząd patentowy. Weryfikacja znaku pozwala ustalić czy znak podlega pod nie czy też nie. Druga część weryfikacji odnosi się do zarejestrowanych już znaków towarowych. Ma na celu ustalenie czy są znaki identyczne lub podobne, których właściciele mogą mieć obiekcje do Twojego zgłoszenia. W określonych przypadkach wykonywane jest badanie zdolności odróżniającej znaku towarowego. To działanie pokrywa się z czynnościami jakie są wykonywane podczas weryfikacji. Końcowym produktem badania jest pełny raport z oceną znaku i wskazaniem potencjalnych kolizji. 

 Zapytaj o zastrzeżenie znaku towarowego

Bezpłatne konsultacje w zakresie możliwości zastrzeżenia znaku towarowego dla firm i osób fizycznych z Wrocławia.
Znaki towarowe - kancelaria
Marcin Setlak
Prawnik
Telefon883 222 282
Plane[email protected]
Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez BRANDELAW Marcin Setlak, NIP: 7381890884, w celu obsługi przesłanego zapytania i udzielenia odpowiedzi na nie.
Przeczytaj jak przetwarzamy
Twoje dane.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Marcin Setlak prowadzący działalnośćgospodarczą pod firmą BRANDELAW Marcin Setlak z siedzibą al. Warszawska 102, 20-824 Lublin, NIP 7381890884, REGON 362446190 (dalej jako: ADO), z którym możliwy jestkontakt pod adresem e-mail: [email protected].

Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanieskierowane za pośrednictwem formularza kontaktowego. Podanie adresu e-mail jestniezbędne dla udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie. ADO będzie przetwarzał Państwaadres e-mail w oparciu o realizację prawnie uzasadnionego interesu ADO jakoadministratora danych, w postaci udzielenia odpowiedzi na złożone zapytanie, a zatem napodstawie art. 6 ust. 1 lit. f) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku zprzetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danychoraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalejRODO). Podanie imienia, nazwiska i numeru telefonu jest dobrowolne, a podając te danew formularzu wyrażają Państwo zgodę na ich wykorzystywanie.

ADO będzie przetwarzał Państwa dane przez okres niezbędny do udzielenia odpowiedzi, apo tym czasie w zakresie i przez okres niezbędny dla ustalenia, dochodzenia izabezpieczenia ewentualnych roszczeń, mogących mieć związek z komunikacją zużytkownikiem lub odpowiedzią na zapytanie skierowane za pośrednictwem formularzakontaktowego (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO).

Podanie danych jest dobrowolne, jednak brak adresu e-mail uniemożliwia uzyskanieodpowiedzi na pytanie skierowane za pośrednictwem formularza kontaktowego. ADOinformuje, że w oparciu o dane osobowe nie będą podejmowane decyzje w sposóbzautomatyzowany, nie będą one przedmiotem sprzedaży ani udostępniania podmiotomzewnętrznym, za wyjątkiem podmiotów i okoliczności ich ujawnienia przewidzianychprzepisami prawa oraz podmiotów świadczących usługi na rzecz ADO, np. hostingowe lubIT. Państwa dane osobowe nie będą również przekazywane do państw trzecich luborganizacji międzynarodowych.

ADO informuje, że przysługuje Państwu prawo dostępu do danych, ich sprostowania,usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobecprzetwarzania danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego, a także prawo doprzenoszenia danych. Aby skorzystać z przysługujących Państwu praw, prosimy o kontaktna adres e-mail wskazany powyżej. W treści wiadomości prosimy o wskazanie treściżądania (np. chęć dostępu do danych).

Dowiedz się więcej na polityka prywatności.

 

Prowadzenie własnego biznesu we Wrocławiu może być trudnym, ale też bardzo satysfakcjonującym zadaniem. Aby Twoja firma odniosła sukces, musisz stale szukać rozwiązań, które pozwolą Ci wykorzystać ogromny potencjał gospodarczy miasta. Jednym z takich działań jest zadbanie o to, aby Twoja firma posiadała unikalną i chwytliwą nazwę oraz logo. Wtedy marka stanie się nieocenioną wizytówka Twojej biznesu. Jeśli szukasz sposobów aby zabezpieczyć swoje pomysły ochrona znaku towarowego to dobry trop. Szybkie podjęcie kroków w celu zabezpieczenia znaku spowoduje wzmocnienie Twojej marki w branży. To idealny sposób aby stworzyć sobie bezpieczną przestrzeń do budowania silnego produktu. Proces ten jest związany z opłatami, ale zapewnia doskonałe korzyści prawne. Dlatego nie zapomnij skorzystać z zalet rejestracji znaku towarowego.

 

Zanim założysz własną firmę, pamiętaj o zarejestrowaniu nazwy i logo. To da Ci przewagę w zakresie ochrony Twojej marki przed konkurencją, która mogłaby ją podrabiać. Jeśli działasz na rynku od lat, prawdopodobnie wiesz, że świetne pomysły mogą stać się celem nieuczciwej konkurencji. Dzięki ochronie znaku towarowego w Urzędzie Patentowym RP możliwe jest zabezpieczenie nazwy firmy przed kradzieżą. Dodatkowo przepisy prawne umożliwia podjęcie działań przeciwko podmiotom, które bezprawnie wykorzystują Twoje produkty i usługi. Prawo znaków towarowych nie tylko chroni Twoją własność intelektualną, ale zawiera również procedury, które mogą pomóc w walce z nieuczciwą konkurencją. Zgłaszając roszczenie, możesz starać się o odszkodowanie lub wycofanie produktów, które naruszają Twoje prawa. Ważne jest, aby zachować świadomość i czujność w Internecie, chroniąc swoje prawa. Aby zabezpieczyć swoją domenę przed oszukańczymi reklamami, konieczne jest zarezerwowanie nazwy Twojej firmy.

 

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą w południowo-zachodnim regionie Polski, Urząd Patentowy RP to odpowiednia instytucja, w której dokonasz rezerwacji swojej nazwy. Proces rejestracji może trwać od 6 do 8 miesięcy. Jeśli szukasz firmy o zasięgu międzynarodowym, województwo dolnośląskie może być dla Ciebie idealną lokalizacją. Aby zapewnić ochronę nazwy firmy w Europie, należy złożyć wniosek do EUIPO. Wówczas ochrona prawna rozciągnie się na teren 27 państw Wspólnoty Europejskiej. Proces rejestracji trwa zwykle 6 miesięcy. Ponadto ochrona znaku towarowego w Polsce i UE trwa przez okres 10 lat i może być przedłużana w nieskończoność.

 

Jako przedsiębiorca ważne jest, aby stworzyć znak towarowy, który się wyróżnia. Aby to zrobić, możesz wybrać różne formy oznaczenia, min. rysunek, kolor, kształt lub dźwięk. Najczęściej używanymi znakami towarowymi są znaki słowne i słowno-graficzne, a ich rejestracja zapewnia wyłączne prawo własności do marki w UE lub w Polsce. Posiadanie zarejestrowanego znaku towarowego umożliwia stosowanie symbolu (®) na produktach. Przyciąga to nowych klientów i sprawi, że staniesz się wiarygodnym partnerem dla innych firm. Zastrzeżony znak towarowy może służyć również jako źródło dochodu dla Ciebie. Jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się spróbować działać pod inną marką, możesz sprzedać Swoje  zarejestrowane oznaczenia. Pewnie zastanawiasz się ile Ci będzie kosztowało zastrzeżenie znaku? Skontaktuj się z Nami uzupełniając formularz kontaktowy, a my bezpłatnie dokonamy weryfikacji Twojego znaku i odpowiemy na Twoje pytania. 

 

powrót do góry
jak zastrzec nazwę firmy
f
facebook