Jak stworzyć i chronić markę kosmetyczną?

Tworzenie nazwy w branży kosmetycznej nie jest takie łatwe, jakby na początku się wydawało. Jest to długi proces, który wymaga sporo pracy i kreatywnego działania. Branża kosmetyczna pomimo ciągłych przeobrażeń gospodarczych jest silna, zmotywowana i co warto zaznaczyć, dobrze przygotowana na pojawiające się zmiany. Dowiedz się jak nazwać firmę z branży kosmetycznej, aby bezpiecznie funkcjonować na rynku.

Marcin Setlak
Artykuł napisany pod redakcją
Marcin Setlak
04.03.2025 - 9 min czytania
Nazwa dla marki kosmetycznej

Co warto wiedzieć o rynku kosmetycznym?

Branża kosmetyczna jest gałęzią gospodarki, która zmiany gospodarcze wykorzystuje w celu rozwoju i zwiększenia swoich zasięgów. Na branże beauty pozytywnie wpływają zmiany pokoleniowe, ponieważ ludzie młodzi częściej kupują kosmetyki. Od kilku lat jest również wzmacniana przez media społecznościowe, które mają ogromny wpływ na zachowania zakupowe konsumentów. Polska w 2020 roku zajmowała 14 miejsce w eksporcie kosmetyków co stanowi 3% światowego eksportu tych produktów. Gdzie prym niesie Francja 12,7%, potem USA 8,8% i Niemcy 7,3%. Największy udział w branży kosmetycznej mają kosmetyki do pielęgnacji osobistej. Przeciętny polski konsument na produkty kosmetyczne wydaje ok. 100 euro, a prognozy wskazują, że w 2025 roku będzie to ok. 126 euro. Polska branża kosmetyczna cechuje się wysoką jakością produktów, co staje się elementem konkurencyjnym dla największych marek europejskich. Polskie firmy kosmetyczne szybko dostosowują się do zmian wywołanych oczekiwaniami i potrzebami konsumenta. Wszystkie te elementy wskazują na ciągły rozwój branży i coraz to większe możliwości w jej prowadzeniu. Wykorzystując rosnące zainteresowanie tą gałęzią gospodarki oraz realizując swoje marzenia masz szansę stworzyć nazwę, która dzięki oryginalności i unikalności stanie się konkurencyjna na rynku. Jednak aby posiadać silną markę należy się odróżniać i to w taki sposób aby zostać zapamiętanym. Znany na całym świecie biznesmen, twórca firmy Apple, Steva Jobsa powiedział „Nie możesz po prostu zapytać klientów czego potrzebują, a potem spróbować im to dać. Zanim uda Ci się to stworzyć, oni będą chcieli czegoś nowego.”  Dlatego stwórz nazwę, która będzie wyznaczać trendy i tendencje w branży, odróżniając się od innych, zyskując zaufanie odbiorców.


kosmetyki_laptop_

Obecnie zakupy online stają się coraz bardziej popularne


Czym charakteryzują się nazwy w branży kosmetycznej

Obserwując rynek kosmetyczny przedstawiamy pewne elementy, które charakteryzują nazewnictwo branży kosmetycznej. Można ją podzielić na: kosmetyki makijażowe, produkty do pielęgnacji skóry, zapachy oraz produkty do higieny osobistej.


Kosmetyki makijażowe

Wśród nich zaliczamy kosmetyki do twarzy i ust, lakier do paznokci i ich pielęgnacji oraz kosmetyki naturalne. Nazwy marek makijażowych często nawiązują do piękna, połysku i trwałości jak również do wyjątkowego składnika, który jest wykorzystywany w produkcji. Takimi przykładami jest nazwa znanej marki lakierów do paznokci Revlon, oznaczająca po prostu super błyszczący, jak również firma Olay, która ukryła w swej nazwie słowo lanolinę, składnik kremu.


Produkty do pielęgnacji skóry

Do tej grupy zaliczamy kremy, mleczka kosmetyczne, filtry przeciwsłoneczne, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt i dzieci. Nazwy tych produktów często wywodzą się z miejsc ich powstania, w którym występuje surowiec wchodzący w skład produktu. Przykładem takich marek jest Vichy oraz Iwostin. Ale to nie wszystko. Producenci aby podkreślić szczególne znaczenie swojej wyjątkowości sięgają po skojarzenia z naturalną pielęgnacją i wykorzystaniem ziół pochodzących z różnych stron świata. Tak zrobiła marka Orientana.


Zapachy

Tworzenie nazw perfum i wód toaletowych często jest oparte na skojarzeniach i intuicji twórcy marki. Nazwy te, często wyrażając zachwyt pięknem i wdziękiem kobiety. Przykładem takiej nazwy jest I’ Adore (Ch. Dior) co tłumacząc z języka francuskiego oznacza uwielbiam. Innym przykładem jest marka My Way (G. Armani) stworzona dla kobiet o szerokich horyzontach, podążającą za swoimi celami.


Produkty do higieny osobistej

W tej grupie produktów znajdziemy szampony do włosów, produkty do kąpieli, do higieny osobistej, dezodoranty oraz preparaty do golenia. W tworzeniu nazw tych produktów, częstym procederem jest wykorzystywanie skojarzeń z ochroną, opieką, delikatnością, świeżością, czystością. Przykładami to może być marka Nivea czy Pampers.

Poznaj historię jednych z największych marek kosmetycznych w Polsce

"

Jak maszyna do lodów stała się maszyną do kosmetyków?"

Ziaja® (R.104904)

Firma Ziaja LTD Zakład Produkcji Leków Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością została założona w 1989 roku przez parę farmaceutów Aleksandrę i Zenona Ziaja. Posiada wyłącznie kapitał polski. Główną siedzibą marki jest Gdańsk. Pierwszym już legendarnym produktem był krem oliwkowy, który jest sprzedawany do dziś. Nazwa marki pochodzi od nazwiska założycieli, którzy już od początku byli odpowiedzialni za stworzenie receptury, proces powstania kosmetyków jak również jego sprzedaż. Co ciekawe Zenon Ziaja przerobił maszynę do lodów na maszynę produkującą kosmetyki, co wskazuje na determinację twórców do tworzenia ponadczasowej marki. Oto niektóre znane serie kosmetyków, których oznaczenia zostały stworzone na podstawie pierwotnej nazwy marki.

Ziaja Kultowy krem oliwkowy - tak obecnie nazywany jest produkt nawiązuje do przeszłości marki oraz wyjątkowej receptury założycieli firmy Ziaja.

Ziaja Med® (R.223773) -  to specjalistyczna seria dedykowana konsumentowi, który zmaga się z uciążliwymi zmianami skóry. Nazwa linii składa się z nazwy marki ziaja z dodatkiem słowa med, wskazując działanie medyczne i specjalistyczne.

Ziaja Pro® (R.174266)- słowo pro określa, że produkt daje obietnicę odbiorcy rozwiązujący jego problemy w konkretnej sprawie. Linia została stworzona dla kobiet, oferując im nawilżenie, oczyszczenia czy ujędrnienie skóry.

Yego® (R.212116) - marka to powstała z myślą o meżczynzach. Nazwa Yego wywodzi się ze słowa Jego, wskazując do kogo jest skierowana oferta produkt. Drugi człon nazwy powstał na podstawie gry słownej, wymieniając literę Y na J. To działanie zwraca uwagę na nowoczesność i wyjątkowość.

Ziajka® (R.172627) - kosmetyki stworzone na bazie naturalnych składników, stworzone dla dzieci. Dodanie litery K w nazwie marki miało na celu podkreślić do kogo została skierowana.

Sopot Sun Ziaja® (R.161124) czy Baltic Home Spa® (R.340876) - nazwy te nawiązują do terenów położonych nad morzem i po częsci do miejsca gdzie powstała marka ziaja. Słowo sun oznaczające słońce wskazuję, że marka oferuje kremy do opalania, których zastosowanie  będzie taki jak działanie naturalnych promieni słonecznych. Natomiast zastosowanie serii Baltic Home Spa daje szansę klientowi, pomimo stosowania produktu w swoim domu, odpocząć jak nad  Bałtykiem.


Iwostin®(R.149904)

Marka Iwostin powstała w 2002 roku i była realizacją pomysłów prof. Andrzeja Langnera znanego dermatologa. Powstał w Iwoniczu Zdroju, znanym podkarpackiem uzdrowisku, kojarzony z mikroklimatem, który posiada wyjątkowe wody mineralne. Pierwszy człon marki został zaczerpnięty od nazwy miejscowości powstania marki, natomiast drugi człon może nawiązywać do słów skin oznaczającego skórę. Wymiana litery k na t wpływa na płynność wymowy nazwy. Pierwotnie marka powstała z myślą o osobach, które borykają się z problemami skórnymi. Na przestrzeni lat firma rozwinęła swoją działalność produkującą preparaty o różnym zastosowaniu. Dzięki temu uzyskała większą grupę docelową, do której kierują swoją ofertę.  Dziś Iwostin należy do grupy OMEGA PHARMA, która jest gigantem w branży kosmetycznej. Marka z powodzeniem rozwija się na różnych rynkach. Obecnie chroniona jest przez 56 znaków na całym świecie.


kosmet_kobieta_

Grafika przedstawia zabiegi kosmetyczne nawiązujące do branży e-commerce


Skąd czerpać inspiracje do stworzenia nazwy dla marki modowej?

Zawsze miej otwarte oczy. Obserwuj. Ponieważ cokolwiek zobaczysz, może Cię zainspirować

Edith Head

Pierwszym krokiem w budowania marki kosmetycznej jest stworzenie oryginalnej i chwytliwej nazwy, która zostanie zapamiętana przez jak największą grupę odbiorców. Pomysłów na nazwę może być wiele - to dobrze. Dzięki temu będziesz miał w czym wybierać. Aby zbudować silną i unikalną nazwę podążaj za naszymi wskazówkami.


Stwórz strategię marki

Już na samym początku tworzenia nazwy dla firmy kosmetycznej odpowiedz sobie na pytanie co Twoja marka oferuje, jakie wyzwania i cele sobie stawia. Ważne jest aby już w momencie kreowania nazwy wiedzieć czym będziesz się zajmować i jaka jest obietnica marki.


Stwórz osobowość marki

Przedstaw markę jako osobę, człowieka, który posiada osobowość, określone cele, sposób funkcjonowania, określ jakimi cechami charakteru będzie się wyróżnić.


Stwórz obraz swojego klienta

Zadaj sobie pytanie, kto jest Twoim potencjalnym klientem, ile ma lat, czym się zajmuje, co lubi, gdzie mieszka,  jakie ma potrzeby, problemy czy pasje. Dzięki temu będziesz wiedzieć jak nazwać firmę kosmetyczną, która spełni oczekiwania Twojego klienta i zostanie zapamiętana przez odbiorcę.


Dokonaj analizy rynku kosmetycznego

Tworzenie nazwy firmy kosmetycznej jest dość trudnym zadaniem, pomocą przy pracy nad nazwą marki może stać się wykonanie dokładnej analizy branży kosmetycznej pod względem nazw podobnych. Jednak, należy wyraźnie powiedzieć, że takie działanie może być jedynie Twoją inspiracją. Zastosowanie nazwy podobnej może wywołać sporo zamieszania na rynku i prowadzić do sporów, a nawet procesów sądowych. Bądź ostrożny, nie kopiuj konkurencji tylko inspiruj się ideą powstania marek.


Sprawdź obecne trendy

Wybierając nazwę dla firmy kosmetycznej, sprawdź jakie są obecne trendy w branży kosmetycznej, co najlepiej się sprzedaje, jakie tendencje panują obecnie na rynku. Co lubią konsumenci i gdzie najczęściej kupują produkty kosmetyczne.


Buduj markę na lata

Tworzenia marki jest wieloetapowym procesem, który wymaga myślenia perspektywicznego, nowoczesnego ale i ponadczasowego. Proste oraz klasyczne nazwy często stają się najlepszym rozwiązaniem, który pozwoli Ci budować silną markę, która będzie Cię reprezentować na lata.


Stwórz koncepcję, której będziesz się trzymać

Już na początku tworzenia nazwy dobrze jest zbudować plan działania, który pozwoli Ci zbudować chwytliwe i oryginalne oznaczenie. Koncepcja marki powinna być spójna, a wszystkie elementy powinny się nawzajem uzupełniać.


Rozpocznij bezpłatną, wstępną weryfikację:

Perspektywy rozwoju dla marki kosmetycznej

Klienci nie kupują mniej ale poszukują alternatywy cenowej. Co ważne dla nowych przedsiębiorców aż 24% Polaków jest otwarta na nowości, czyli tu należy czytać na nowe marki. Opierając się na współczesnych trendach, buduj markę nowoczesną, atrakcyjną, która bezpośrednio trafia w gusta konsumentów. Poniżej przedstawiliśmy niektóre z nich, które mogą Cię ukierunkować i pomogą wybrać najlepsze rozwiązania.

  1. Coraz bardziej popularny staje się trend związane z zdrowym trybem życia.
  2. Większa świadomość ekologiczna, większy popyt na kosmetyki naturalne w tym wegańskie oraz dermokosmetyki.             
  3. Wzrost znaczenia obszaru e-commerce, nawet 52% kupuje w sieci. Największą grupą osób kupujących są kobiety w wieku 35-49 lat, które szukaj opinii na forach internetowych i mediach społecznościowych. 
  4. Pojawienie się strategii omnichannel, inaczej nazywaną strategią wielokanałowości, która opiera się na synchronizacji kanałów dystrybucji. 
  5. Coraz większą popularnością cieszą się kampanie opierające się na ekologii i wykorzystanie składników naturalnych, nieprzetworzonych. Aż 35% polskich konsumentów przy podejmowaniu decyzji zakupowych bierze pod uwagę kwestie ekologii, a 73% Polaków wybiera produkty o zredukowanej ilości plastiku przy opakowaniach towarów. 
  6. Pojawienie się trendu ekorodzice. Rodzice swoim pociecha coraz częściej wybierają kosmetyki eko, produkty hipoalergiczne.
  7. Polityka Q-commerce, czyli wzrost znaczenia algorytmów sprzedażowych. Konsumenci chcąc sobie ułatwić życie. Dlatego coraz częściej producenci marek wykorzystują inteligentne algorytmy, które obserwują wybory klientów, a następnie rekomendują im odpowiednie produkty i usługi, które często zostają dodane do koszyka. 
  8. Coraz większa popularnością cieszy się platforma Tik Tok ponieważ aż 82% korzystających z niej mówi że ją lubi, a 78,9% użytkowników deklaruje, że zdobyła na platformie nową wiedzę i umiejętności. Na pytanie co najczęściej oglądają znajduję się gotowanie, makijaż i pielęgnacja.

Poznaj wybrane marki modowe stworzone przez naszą kancelarię

Kancelaria Brandelaw zajmuje się tworzeniem oryginalnych i unikatowych nazw, które są kreowane na podstawie długoletniego doświadczenia specjalistów. Co warto dodać nasi specjaliści wybierają takie rozwiązania, które z pewnością mogą być dobrym punktem wyjścia do stworzenia silnej i bezpiecznej marki. Nasz zespół pomaga w rejestracji znaku towarowego co umożliwia otrzymania prawa ochronnego dla nazwy. Poniżej przedstawiamy nasz pomysły, które zostały wdrożone przez klientów.


Silkum

Nazwa powstała dla firmy oferującej dermokosmetyki. Marka Silkum nawiązuje do naturalnych wyciągów z roślin, które są podstawowym składnikiem produktu. Została dedykowany osobom, które posiadają problemy skórne wywołane łuszczycą. Nazwa wskazuje na skuteczność i delikatność działania. Silkum to synonim jedwabności, oznacza naturalną ochronę, oferując skuteczne działanie.

silkum01 (2)

Carella

Nazwa powstała dla Kliniki Chirurgii i Medycyny Estetycznej mieszczącej się w Białymstoku, oferującej skuteczne rozwiązania dla osób z problemami zdrowotnymi i estetycznymi. Składa się z dwóch członów, łącząc w jedno opiekę i finezję. Pochodzi od angielskiego słowa Care oznaczającego opiekę oraz Ella kobiecego imienia, które w języku hebrajskim oznacza boginię.


Povabe

Nazwa Povabe powstała dla produktów z branży kosmetycznej. Została stworzona z myślą o osobach, które cenią sobie delikatność, elegancja oraz wyjątkowość. Oznaczeniem zainteresowała się firma, która oferuje mydłach w płynie o ciekawych zapachach oraz eleganckim, a zarazem prostym opakowaniu.

Jak zastrzec znak towarowy w branży kosmetycznej?


Rejestruj tylko dobre pomysły

Dokonanie rejestracji znaku towarowego powinno być poprzedzone, dokonaniem wstępnej weryfikacji nazwy. Możesz tego dokonać samemu lub poprosić o pomoc specjalistów, którzy mają doświadczenia i dysponują wiedzą w tym zakresie. Jeśli zdecydujesz się na samodzielną pracę, musisz wiedzieć jak tego dokonać i na co zwrócić uwagę. Sama analiza znaków dokonana na podstawie przejrzenia stron internetowych może nie wystarczyć. Należy sprawdzić nazewnictwo marek funkcjonujących w branży kosmetycznej, które zostały już zajęte przez konkurencje. Dokonując analizy znaku unikniesz wystąpienia bezwzględnych i względnych przesłanek, które są powodem odmowy rejestracji znaku w urzędzie patentowym. Weryfikacja znaku przyczynia się również do płynnego przejścia całego procesu rejestracyjnego i uzyskania praw do znaku.


Bądź bezpieczny, dokonaj zastrzeżenia nazwy firmy kosmetycznej

Poprawnie dokonana weryfikacja nie tylko zapewnia uzyskanie prawa ochronnego, ale co ważne pozwala stworzyć oryginalną, chwytliwą i co ważne wolną nazwę. Modelowy proces rejestracyjny w Polsce trwa ok. 6-8 miesięcy. Polega na zgłoszeniu nazwy do urzędu patentowego, gdzie ekspert sprawdza poprawność znaku pod względem formalno-prawnym. Jeżeli nie wystąpią przeszkody rejestracyjne rozpocznie się okres sprzeciwowy i ewentualne postępowanie sprzeciwowe. Jest to czas, w którym inne podmioty mogą wnieść sprzeciw do rejestracji znaku. Powodem zgłoszenie takiego sprzeciwu jest uznanie, że podmiot rejestrując znak narusza ich prawa. Jeżeli taki sprzeciw nie nastąpi, następuje rejestracja znaku i opublikowanie nazwy w bazach znaków zastrzeżonych. Okres ochronny trwa 10 lat i jest to czas, który można przedłużać nieskończona ilość razy.


Bądź przezorny, monitoruj znaki z branży kosmetycznej

Uzyskanie prawa ochronnego daje Ci możliwość używanie marki na wyłączność. Ale bądź czujny i sprawdzaj konkurencje, która inspirując się Twoją nazwą mogłaby za bardzo się upodobnić do Twojej. Aby uniknąć takich sytuacji monitoruj znaki towarowe w branży kosmetycznej. To działanie jest dość trudne i wymaga fachowej wiedzy, doświadczenia i co więcej posiadania odpowiednich narzędzi, które ułatwiają pracę. Dbając o swoją markę, koniecznie sprawdzaj konkurencję, a najlepszym sposobem jest monitorowanie znaków.


Jak działa ochrona znaku towarowego w branży kosmetycznej?

Zastrzeżenie znaku towarowego daje Ci możliwość ochrony Twojego znaku zapewniając mu ochronę przed działaniem nieuczciwej konkurencji, która mogłaby wykorzystać Twoją markę w sposób podstępny i bezprawny. Uzyskane prawo ochronne udostępnia narzędzia, które pozwalają bezpiecznie funkcjonować na rynku branżowym, a w razie potrzeby skutecznie reagować na nadużycie innych podmiotów. Z takiej możliwości skorzystały znane projektantki mody, a prywatnie koleżanki z college’u.


Hailey Bieber vs. Purna Khatan i Phoebe Vickers

Hailey Bieber znana modelka i żona Justina Biebera zaledwie kilka dni po ukazaniu się jej linii kosmetyków do pielęgnacji twarzy, otrzymała pozew sądowy od marki modowej. Sprawa dotyczy nazwy Rhode, pod którą projektują Purna Khatan i Phoebe Vickers. Pełnomocnicy projektantek twierdzą, że pomimo tego, że modelka wiedziała o istnieniu marki, wykorzystała ją do swoich celów. Adwokaci projektantek twierdzą, że celem wniesienia pozwu nie jest zaszkodzenie marce Hailey Bieber, a jedynie ochrona ich własnego biznesu. Strona wnosząca pozew domaga się zablokowania modelce używania nazwy Rhode, aby uniknąć pomyłek. Kłopoty z nazwą Hailey Rhode Bieber rozpoczęły się już wcześniej, kiedy próbowała zarejestrować nazwę Bieber Beauty ale wniosek został odrzucony, ze względu na możliwość pomylenia marki z nazwami firm zarejestrowanych przez jej męża.


kosmet_nat

Kosmetyki związane z branż beauty


Recepta na dobrą nazwę w branży kosmetycznej

Nazwa firmy kosmetycznej może być Twoją najlepsza wizytówką, która zostanie na zawsze w świadomości klienta. Ale aby do tego doszło należy stworzyć markę, która spowoduje, że klient na myśl o zakupie kosmetyku, wybierze właśnie Ciebie. Oto niektóre wskazówki, które pomogą Ci stworzyć Top nr. 1 w branży kosmetycznej.

  1. Twórz nazwy proste i łatwe do zapamiętania.
  2. Sprawdź dostępność nazwy na rynku, bądź unikalny, jedyny w swoim rodzaju.  
  3. Sprawdź znaczenie nazwy w innych językach, dzięki czemu unikniesz błędów językowych.
  4. Sprawdź dostępność domeny internetowej. W dzisiejszych czasach dobrze jest prowadzić również biznes w sieci co pomoże zwiększyć Twoje zasięgi. 
  5. Stwórz nazwę dla klienta - nie dla siebie. Nazwa powinna spełniać oczekiwania klientów i być dedykowana do Twojej grupy docelowej.

Wymienione wyżej wskazówki pomogą ci stworzyć unikalne i chwytliwe rozwiązanie. Stosując wszystkie wytyczne stworzysz silną i oryginalną nazwę w branży kosmetycznej. Jeżeli jednak nie czułeś się na sile i chcesz aby ktoś Ci w tym zadaniu pomógł skontaktuj się z naszym zespołem, który przygotował gotowe rozwiązanie  dla zapracowanych. Wybrane przez Nas nazwy posiadają wolne domeny internetowe, które są wskazane przy każdym oznaczeniu. Jeżeli jednak masz własną wizje, ale nie wiesz od czego zacząć zapraszamy do obejrzenia przygotowanego kursu, który został specjalnie stworzony dla osób pragnących samemu popracować nad nazwą firmy. To jednak nie wszystko jeżeli chcesz, aby ktoś od podstaw zajął się kreacją Twojej marki sprawdź naszą ofertę na serwisie nazwane.pl

Podsumowanie

Pozycja branży kosmetycznej ciągłe wzrasta. Świadczą o tym rosnące zyski oraz dane statystyczne, które wskazują na popularność produktów i towarów nie tylko do higieny ale i do pielęgnacji. Statystyczna Polka stosuje ok. 8 produktów do pielęgnacji ciała, a przeciętny Polak niewiele mniej bo 6. Co więcej polski konsument szuka produktów naturalnych, ekologicznych, przygotowanych w świadomy sposób. To wszystko wskazuję że, młodzi przedsiębiorcy zamiast od razu konkurować z największymi markami, szukają niszy, wybierając rozwiązania alternatywne i budują markę za pośrednictwem Internetu. Korzystając z naszych podpowiedzi zbudujesz silną markę, która dzięki Twojej determinacji może stać się popularna wśród konsumentów. Jeżeli potrzebujesz pomocy i wsparcia przy budowanie Twojej marki skontaktuj się z nami wypełniając formularz kontaktowy.

Poznaj odpowiedzi na popularne pytania

Marcin Setlak

Marcin Setlak

Prawnik, CEO w kancelarii Brandelaw. Specjalizuje się kreacji marek oraz własności intelektualnej. Stworzył ponad 300 marek firm i produktów. Wykładowca w Centrum Prawa Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza oraz Akademii Leona Koźmińskiego.

Zobacz również

Powiązane artykuły w tej tematyce

Wszystkie artykuły

Zaufali nam

Dołącz do naszych zadowolonych klientów

3kiwi
Europejskie centrum rozwoju kadr
6krokow.pl
Slimgo
Biznesowi.pl
Carrotspot
Lepione
Kursanto
Żegluga warszawska
Miquido
Symbio
Lechamnn
Poznańska Manufaktura Porcelany
Mammodiagnostyka
IBG
Trzech Kumpli
Gasbank
Pan Tabletka
Simon says
See bloggers
Fundacja dzieciom
Galileum
Wolves
Kebabpod
Maxton design

Zapytaj o zastrzeżenie znaku towarowego

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

883 222 282 [email protected]

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez BRANDELAW Marcin Setlak, NIP: 7381890884, w celu obsługi przesłanego zapytania i udzielenia odpowiedzi na nie. Przeczytaj jak przetwarzamy Twoje dane. Dowiedz się więcej na polityka prywatności.